REKLAMA
REKLAMA

Alphonso Davies w najbliższych dniach może przedłużyć kontrakt z Bayernem

Wszystko wskazuje na to, że Kanadyjczyk ostatecznie nie trafi do Madrytu.
REKLAMA
REKLAMA
Alphonso Davies w najbliższych dniach może przedłużyć kontrakt z Bayernem
Alphonso Davies. (fot. Getty Images)

Z Niemiec wciąż napływają doniesienia, że Alphonso Davies jest bliski przedłużenia kontraktu z Bayernem Monachium. W przyszłym tygodniu ma się odbyć osobiste spotkanie między przedstawicielami bawarskiego klubu a Nickiem Huosehem, agentem kanadyjskiego obrońcy, którym interesuje się również Real Madryt. Wydaje się, że rozmowy te będą kluczowe dla ustalenia przyszłości 24-letniego zawodnika, który miałby pozostać na Allianz Arenie także po tym lecie, gdy wygasa jego obecny kontrakt.

Florian Plettenberg ze Sky poinformował, że Max Eberl w najbliższych dniach spróbuje uzgodnić ostatnie szczegóły nowego kontraktu dla piłkarza. Sam dyrektor sportowy Bayernu potwierdził rozmowy z otoczeniem Daviesa i jasno zaznaczył, że klub chce zamknąć tę sprawę przed wejściem w decydującą fazę sezonu.

REKLAMA
REKLAMA

– Nie jest tajemnicą, że rozmawiamy z agentami piłkarzy, których kontrakty wkrótce wygasają – przyznał Eberl, pełniący najwyższą funkcję w dziale sportowym Bayernu. – W sobotę mamy mecz, więc wykluczam, aby coś wydarzyło się w tym tygodniu. Wszyscy zgadzamy się, że nie chcemy wchodzić w kluczowy moment sezonu z tego typu sprawami w toku. Każdemu zależy na udanej drugiej połowie sezonu. Staramy się zadowolić wszystkie strony – podkreślił.

Z kolei Vincent Kompany, trener Bayernu, również dał jasno do zrozumienia, że Davies jest kluczowym elementem jego projektu i że zamierza dalej na niego stawiać na lewej stronie obrony. – Z czysto sportowego punktu widzenia, to, co Davies wnosi do naszej gry, jest oczywiste. To zawodnik, który wciąż się rozwija, a jego występy mają fundamentalne znaczenie. Jestem przekonany, że będzie jeszcze lepszy. To, co robi teraz, jest dobre, ale w przyszłości będzie robił to jeszcze lepiej – zakończył belgijski szkoleniowiec.

Saga wokół przyszłości kanadyjskiego obrońcy, której rozwój oddala go od Santiago Bernabéu, zbliża się ku końcowi.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (73)

REKLAMA