Advertisement
Menu
/ lequipe.fr, leparisien.fr, RMC

Mbappé: Potrzebuję odpoczynku i dobrych przygotowań

Kylian Mbappé po porażce z Hiszpanią w półfinale EURO pojawił się w strefie mieszanej. Przedstawiamy wypowiedzi nowego gracza Realu Madryt do zgromadzonych dziennikarzy.

Foto: Mbappé: Potrzebuję odpoczynku i dobrych przygotowań
Kylian Mbappé w spotkaniu z Hiszpanią. (fot. Getty Images)

– Zmierzyliśmy się z dobrą drużyną. Oni zagrali dobrze, my nie zagraliśmy dobrze, oni wykorzystali swoje sytuacje, a my walczyliśmy do końca, ale odpadamy. Taka jest rzeczywistość w futbolu.

– Co można było zrobić inaczej? Trudno oceniać to na gorąco. Będziemy musieli obejrzeć ten mecz, ale prawda jest też taka, że otworzyliśmy wynik. Po golu zaczęliśmy jednak dosyć szybko się bronić i szybko też straciliśmy dwa gole. W drugiej połowie nie udało się wyrównać, chociaż mieliśmy sytuacje. Nie strzeliliśmy tego gola i odpadamy, taki jest futbol.

– Gra bez maski? Byłem tym zmęczony, naprawdę zmęczony, nie widziałem dobrze w tej masce. Porozmawiałem z lekarzem, czy mogę grać bez niej, a on odpowiedział, że to ja muszę podjąć decyzję i mogę zrobić, co zechcę. Tak zrobiłem i nie żałuję tego.

– Jak oceniam to EURO? Cóż... To klęska. Mieliśmy ambicję zostać mistrzami EURO, a ja miałem ambicję rozegrania dobrego EURO. Nie osiągnąłem niczego. To rozczarowanie i nieudany turniej, ale taki jest futbol. Trzeba iść dalej. Myślę, że ten rok był bardzo długi i teraz jadę na wakacje, by odpocząć. To zrobi mi dobrze i spróbuję wrócić silniejszy. Potrzebuję świeżości, by zacząć od nowa i potrzebuję dobrych przygotowań.

– Czego konkretnie zabrakło? Wszystkiego. To jest futbol, czasami nie musisz tego utrudniać. Jesteś dobry albo nie jesteś dobry, po prostu. Ja nie zagrałem dobrze i tyle, wracamy do domu. Teraz to jest bardzo proste. Jak mówię, muszę odpocząć i to będzie dla mnie ważne. Muszę dobrze odpocząć, a potem wyjeżdżam do nowego życia i mam nowe rzeczy do zrobienia. Wiele przede mną.

– Moja sytuacja na 2:2? Bradley [Barcola] wykonał wielką pracę i zagrał mi piłkę. Kontrolowałem obrońcę i dobrze wszedłem w pole karne. Na koniec muszę strzelić tu gola. Albo przynajmniej trafić w bramkę. Tak bywa... To jest ciężka rzeczywistość futbolu. Skończyło się 2:1 i jedziemy do domu.

– [po hiszpańsku] Ocena meczu? Trudno teraz to oceniać. Jak powiedziałem po francusku, chcieliśmy wejść do finału, a jedziemy do domu. Hiszpania gra świetnie, a my chcieliśmy być lepsi. Dobrze zaczęliśmy, bo pierwsi strzeliliśmy gola, ale potem Hiszpania zdobyła dwie szybkie bramki i było nam trudno wrócić, by znowu trafić. Próbowaliśmy, ale się nie udało i tak wygląda życie. Taki jest futbol. Kiedy masz sytuacje i nie trafiasz, to jedziesz do domu, a nie do finału.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!