Advertisement
Menu
/ relevo.com

Güler zachwyca nawet swojego idola

EURO w wykonaniu Ardy Gülera nie mogło przejść niezauważone przez szeroką publikę. Pomocnik był jednym z najjaśniejszych punktów Turcji i na turnieju w ogóle. Wśród wszystkich pochwał szczególny smak muszą mieć jednak dla 19-latka te, które padają z ust jego piłkarskiego idola.

Foto: Güler zachwyca nawet swojego idola
Arda Güler strzelił przed chwilą gola, więc się cieszy. (fot. Getty Images)

Güler był bardzo ważnym elementem drugiego garnituru Królewskich na ostatniej prostej poprzedniego sezonu. W Madrycie wierzą, że czempionat w Niemczech pozwoli mu rozbłysnąć w pełni w klubowej koszulce już w nadchodzącym sezonie. „Przed nim wielka kariera”, twierdzi Alex de Souza, niegdysiejsza gwiazda Fenerbahçe i piłkarski wzór Ardy. 

Brazylijczyk, który zakończył karierę w 2015 roku, spędził w Stambule osiem lat. Podobnie jak Güler był ofensywnym pomocnikiem, a jego gra inspirowała kolejne pokolenia młodych zawodników. Alex w naturalny sposób stał się idolem również dla Ardy. W trakcie EURO w sieci szybko stały się popularne zdjęcia małego Turka z plakatami De Souzy w tle. 

„To piłkarz, który już teraz prezentuje wysoki poziom i będzie dalej się rozwijał w szybkim tempie”, mówi Alex w rozmowie z dziennikarzami Relevo. Choć od zawieszenia przez niego butów na kołku minęło prawie 10 lat, były piłkarz wciąż jest związany z futbolem. „Doradziłbym Ardzie, by dalej cieszył się i uczył dzięki każdej podejmowanej decyzji. Jest już gotowy na o wiele więcej”, radzi. Gdy zostaje mu pokazana wspomniana wyżej fotografia z jego podobizną na ścianie, nie kryje zaskoczenia. 

Güler strzelił na trwającym EURO jednego z najpiękniejszych jak dotąd goli oraz zaliczył dwie asysty, po jednej każdą nogą. Już w trakcie eliminacji do turnieju zaczął wyrastać na jednego z liderów zespołu Vincenzo Montelli. Turcja była bliska awansu do półfinału, ale ostatecznie poległa w starciu z Holandią. Jego ogólny bilans na koniec sezonu klubowego i reprezentacyjnego wynosi siedem bramek i dwa ostatnie podania. 

Choć przez miesiące Arda leczył kontuzje i był przyspawany do ławki, w końcu Ancelotti zdecydował się na niego postawić i z pewnością tego nie pożałował. Do nieprawdopodobnej skuteczności dokładał coraz bardziej błyskotliwą grę. EURO jedynie potwierdza to, o czym głośno nie mówiono, a co każdy zdołał zauważyć: Güler jest gotowy na grę w pierwszym składzie i podejmowanie większych wyzwań. Carlo będzie stał przed trudnym wyborem kompana dla Viniego i Mbappé. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!