Advertisement
Menu
/ as.com

Pięciu Hiszpanów w planie antyMbappé

Nowy gracz Realu Madryt potrafił osiągnąć na tym EURO prędkość 36,5 km/h. Jesúsowi Navasowi, który zastąpi zawieszonego Daniego Carvajala, zmierzono maksymalnie 32,6 km/h. To wymusza ustawienie drużyny pod pomoc prawemu obrońcy Hiszpanii.

Foto: Pięciu Hiszpanów w planie antyMbappé
Kylian Mbappé w trakcie ćwierćfinału EURO z Portugalią. (fot. Getty Images)

Hiszpańskie media zgodnie informują, że zawieszonego za czerwoną kartkę Daniego Carvajala w jutrzejszym półfinale EURO zastąpi Jesús Navas. Selekcjoner Luis de la Fuente nie jest fanem zmieniania pozycji piłkarzom i na prawej obronie wystawi prawego obrońcy. To zapowiada pojedynek gracza Sevilli z nowym zawodnikiem Realu Madryt. Jako że tylko na tym turnieju zmierzona maksymalna prędkość obu piłkarzy różni się prawie o 4 km/h (Francuz jest rekordzistą turnieju z wynikiem 36,5 km/h), Hiszpania musi przygotować plan antyMbappé. AS wskazuje, że może on objąć nawet pięciu piłkarzy.

1. NAVAS Gazeta wskazuje, że weteran musi grać na przewidywanie i doskakiwać do Francuza zanim ten przyjmie piłkę. Jeśli nie uda się go wyprzedzić i przejąć piłki, obrońca musi jak najbardziej utrudnić mu życie i zablokować pierwsze zagranie nowego gracza Królewskich.

2. NACHO Możliwe, że Mbappé przejdzie Navasa przy zejściu do środka w swojej ulubionej akcji z szukaniem uderzenia na bramkę. Nacho, który wróci do jedenastki za zawieszonego Le Normanda, musi być przygotowany na taką sytuację w każdym momencie. Były stoper Królewskich też jest znacząco wolniejszy od Francuza, więc także musi przewidywać akcje i grać na wyprzedzenie, nie wpuszczając rywala w pole karne.

3. LAPORTE Kiedy Mbappé zmieni pozycję, co czasami robi, praca pary Navas-Nacho przejdzie na parę Laporte-Cucurella. Stoper jest szybszy niż się wydaje, ale tylko na krótkim dystansie. Nacjonalizowany obrońca podobnie jak koledzy z drugiej pary będzie musiał uważać na takie akcje, które dodatkowo próbują wykorzystywać pozostali francuscy atakujący poprzez zbiegnięcia za linią obrony. Cucurella jest trzeci w kadrze pod względem zmierzonej prędkości.

4. RODRI To najlepszy pomocnik pod względem świadomości taktycznej. Będzie ważny dla kontroli ustawienia i wskazówek w kwestii Mbappé. Przy tak wielu dobrych graczach w ofensywie Francja wymusza krycie w strefie, bo rywale to nie tylko Mbappé. To Rodri będzie odpowiadać za odbudowanie ustawienia w każdej akcji i skontrolowanie pozycji rywala. Dodatkowo to pomocnik City także będzie musiał reagować na zejścia 25-latka do środka oraz przecinanie jego zagrań do środka pola.

5. OLMO Pierwszy obrońca. Wytrzymałość gracza Lipska będzie podstawą w odbudowywaniu ustawienia i blokowaniu szybkich przerzutów piłki przez Francuzów na skrzydło Mbappé. AS podkreśla, że Olmo nie tylko musi przecinać podania, ale także starać się je przejąć, bo wykorzystanie takiej akcji przy Mbappé zostającym w ataku może być ważną ofensywną opcją Hiszpanii.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!