Menu
Yamamoto / realmadrid.com

Konferencja prasowa Diarry

Malijczyk mówi między innymi o Cassano i Eto`o

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Co myślisz o tym, co powiedział Eto'o?
Nie mogę powiedzieć wiele. Jest świetnym piłkarzem, ale gra w innej drużynie, więc nie mogę tego komentować. Nie wiem, co tam się dzieje.

Są pogłoski, że możesz zostać wymieniony za Kakę.
W piłce nożnej wszystko jest możliwe i musimy być na to przygotowani. Będę się musiał dostosować, jeśli to będzie najlepszym rozwiązaniem. Ludzie nie są ze mnie zadowoleni, gdyż nie grałem tak dobrze, jak ode mnie oczekują.

Real Madryt skorzysta na kryzysie w Barcelonie?
Nie powinniśmy tego mieszać. Jestem pewien, że gdyby mecz między nami odbył się jutro, chcieliby z nami wygrać. Musimy myśleć o nas i koncentrować się na naszej grze. Problemy Barcelony nie są związane z nami.

Czy problemy Barcelony odbiją się na ich grze?
Piłkarz, który ma problem, zawsze ma wpływ na drużynę. Nie czytam prasy, bo nie rozumiem hiszpańskiego, ale słyszałem trochę pogłosek. To może sprawić im kłopot. To co się dzieje u nas, jest ważniejsze od wydarzeń w Barcelonie.

Czy fakt, że niektórzy piłkarze sobie nie radzą, odbija się na drużynie?
Oczywiście, że tak.

Żałujesz tej rozmowy z Cassano?
Kamera uchwyciła obrazy czegoś, co się między nami wydarzyło. Wy mieliście już okazję się o tym wypowiedzieć. Kiedy ktoś nie gra, nie jest z tego powodu szczęśliwy, ale nie obraża innych. To była rozmowa między dwoma kolegami z zespołu. Wówczas w ogóle nie znałem hiszpańskiego i byłem zaskoczony, gdy dowiedziałem się, jakie rzeczy rzekomo mówiłem.

Jakie są twoje stosunki z Capello?
Nie mam żadnych problemów w szatni. Moje relacje z Capello są dobre.

Czy ty również chcesz powrotu Cassano do drużyny?
Jest dobrym piłkarzem i szanuję go. Widziałem co stało się z Beckhamem – wrócił do składu i strzelił bramkę. Chciałbym takiego powrotu Cassano.

Czy chciałbyś, aby Eto'o grał w Realu Madryt?
Wszyscy chcą mieć takiego piłkarza w swojej drużynie.

Dlaczego pomoc wciąż gra źle, pomimo tylu testów na tej pozycji?
Jesteśmy odpowiedzialni. To prawda, że Capello wypróbował wielu piłkarzy. Niektórzy z nas mówią w innych językach i pochodzą z różnych krajów. Jestem przekonany, że w najbliższym czasie będziemy grać lepiej.

Jesteś zadowolony ze swojej formy? Jak się oceniasz?
Przyznaję, że moja forma nie jest zbyt dobra. Jest przeciętna. Myślę, że mogę radzić sobie dużo lepiej. Mogę grać z którymkolwiek z pomocników. Co jest ważne to to, że mamy takie same cele i jesteśmy zjednoczeni. Oceniam moją grę jako przeciętną. Zespół jest dla mnie najważniejszy pomimo faktu, że nie gram tak, jak bym chciał.

Jesteś szczęśliwy w Realu Madryt?
Oczywiście, że jestem. Decyzja o przybyciu tu była moja. Jestem szczęśliwy i dumny z bycia Madridistą.

Wyleczysz się do sobotniego meczu?
Stopniowo ból się zmniejsza, ale nie wiem czy zagram. Wciąż trudno mi się chodzi.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!