Advertisement
Menu
/ marca.com

Chińska ambasada złożyła protest do Realu Madryt w związku z obraźliwą piosenką

Miliony Chińczyków zobaczyło słynne wideo, na którym jeden z kibiców Realu Madryt wykonuje obraźliwą przyśpiewkę przed finałem Ligi Mistrzów.

Foto: Chińska ambasada złożyła protest do Realu Madryt w związku z obraźliwą piosenką
Fot. YouTube

Ambasada Chin w Hiszpanii złożyła oficjalny protest do Realu Madryt w związku z ostatnimi wypowiedziami jednego z kibiców Los Blancos. Zostały one określone jako „obraźliwe wobec Chin, wulgarne i złośliwe”.

Przedstawicielstwo dyplomatyczne azjatyckiego kraju w Hiszpanii stwierdziło w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej, że było „zszokowane i rozgniewane” nagraniem wideo ze słowami kibica, który przed finałem Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią Dortmund a Realem Madryt zaśpiewał w wywiadzie „obraźliwą” piosenkę.

Według ambasady Real Madryt wyraził sprzeciw wobec „niewłaściwego zachowania” fana, podkreślając, że klub potępia „wszelkie formy rasizmu i ksenofobii”. Ponadto, jak dodaje chińska delegacja dyplomatyczna, klub stwierdził, że działanie to było „odosobnionym incydentem pojedynczego kibica” i „nie reprezentuje wartości i zasad klubu ani większości kibiców Realu Madryt”.

Real Madryt podkreślił również swoje „uznanie i szacunek” dla chińskich fanów i podziękował swoim kibicom w azjatyckim kraju za ich wsparcie, wyrażając jednocześnie chęć „dalszego pozytywnego wkładu w przyjaźń między Hiszpanią a Chinami”, czytamy w oświadczeniu chińskiej ambasady.

Incydent wywołał gorącą dyskusję w ostatnich dniach na chińskich portalach społecznościowych, takich jak Weibo – odpowiednik X, który jest zablokowany w Chinach – gdzie hashtag dotyczący wydarzenia miał dzisiaj 57 milionów wyświetleń i ponad 10 000 komentarzy.

Wideo zostało nagrane przez chińskiego użytkownika sieci społecznościowej TikTok Qiumhui, który przeprowadzał wywiady z fanami Realu Madryt w pobliżu stadionu Wembley, gdzie rozgrywany był finał.

Jeden z nich, dowiedziawszy się o narodowości pytającego, zaczął śpiewać: „Mała chińska dziewczynka, mogę się nią zająć, na łóżku twojej matki”. Wideo trafiło do chińskich sieci społecznościowych z napisami, po czym zyskało rozgłos.

„Zanim stałem się fanem Realu Madryt, jestem przede wszystkim Chińczykiem”, pisało wielu internautów na Weibo, którzy wyrazili swoje niezadowolenie z tego, co się stało, a nawet chęć bojkotu klubu, chociaż inni bagatelizowali sytuację i stwierdzili, że fan nie może reprezentować całego klubu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!