Advertisement
Menu
/ realmadrid.com

Oficjalny komunikat Realu ws. skazanych pseudokibiców Valencii

Królewscy potwierdzili decyzję sądu w sprawie wydarzeń na Estadio Mestalla w ubiegłym roku.

Foto: Oficjalny komunikat Realu ws. skazanych pseudokibiców Valencii
Fot. wikipedia.org

„Real Madryt informuje, że sąd w Walencji wydał dziś, w poniedziałek 10 czerwca 2024 roku, wyrok skazujący trzech młodych mężczyzn oskarżonych o wykrzykiwanie i wykonywanie rasistowskich gestów w kierunku naszego zawodnika Viníciusa Júniora podczas meczu ligowego rozegranego w dniu 21 maja 2023 r. na Estadio Mestalla pomiędzy Valencią a Realem Madryt.

Trzej oskarżeni zostali uznani za winnych przestępstwa przeciwko moralności Viníciusa Júniora, spotęgowanego działaniem z pobudek rasistowskich, a każdy z nich został skazany na osiem miesięcy pozbawienia wolności i zakaz wstępu na stadiony piłkarskie przez okres dwóch lat.

Trzej oskarżeni uznali swoją odpowiedzialność karną i wystosowali list z przeprosinami skierowany do naszego zawodnika Viníciusa Júniora, do Realu Madryt oraz do pozostałych osób, które poczuły się poniżone i urażone ich zachowaniem. Oprócz okazania skruchy, trzej oskarżeni proszą w swoim liście do kibiców, aby wszelkie ślady rasizmu i nietolerancji zostały zakazane w rozgrywkach.

Jest to pierwszy wyrok skazujący za tego typu czyny wydany przez sądy i trybunały karne.

Real Madryt, który wraz z Viníciusem Júniorem występował jako oskarżyciel prywatny w tym postępowaniu, będzie kontynuował działania mające na celu ochronę wartości naszego klubu i wykorzenienie wszelkich rasistowskich zachowań w świecie piłki nożnej i sportu”, poinformowali Królewscy na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!