Advertisement
Menu
/ marca.com

MARCA: Real pracuje nad transferem Wirtza

A właściwie to nawet dwa pakty. Pierwszy pomiędzy Bayerem a zawodnikiem, że ten zostanie jeszcze na kolejny sezon. Drugi, pomiędzy graczem a Realem, że piłkarz trafi do Madrytu latem 2025 roku.

Foto: MARCA: Real pracuje nad transferem Wirtza
Florian Wirtz z kwaśną miną. (fot. Getty Images)

Florian Wirtz stał się jednym z obiektów pożądania wielu klubów dzięki swojej grze i osiągnięciom drużyny Bayeru Leverkusen, która była w stanie wygrać Bundesligę i krajowy puchar, wyprzedzając Bayern i Borussię Dortmund. Jak donosi MARCA, Real Madryt już jest w bliskim kontakcie z reprezentantem Niemiec. Historia się powtarza, a klub zaczął pracować nad ewentualnym transferem kilka miesięcy temu. Bez pośpiechu, ale mając jasny cel.

A celem tym jest podpisanie kontraktu z ofensywnym pomocnikiem w 2025 roku. W porządku, ale oczywiście Real to nie jedyna drużyna, która rozważa taki ruch. Czy z tego powodu Królewscy się stresują? Nie. W przypadku Wirtza i innych celów Real Madryt wyznacza granicę, której nie przekracza. Piłkarze, którymi interesują się Los Blancos, przechodzą pewien test. Klub chce zobaczyć, czy dany zawodnik jest w stanie zrezygnować z pewnych rzeczy, by trafić do Madrytu. Obecnie ten egzamin przechodzą Yoro, Davies czy Mastantuono. 

Agenci i dyrektorzy sportowi, którzy w listopadzie byli ceremonii wręczenia Złotej Piłki w Paryżu już wtedy mówili, że Kylian Mbappé trafi latem do Realu Madryt, podczaspodczas gdy obie strony zaprzeczały porozumieniu. Dziś te same osoby twierdzą, że istnieje już „pakt” między Los Blancos a niemieckim graczem na lato 2025 roku.

W Niemczech nie przestają zapewniać o rozmowach między Realem a Wirtzem, podając nawet liczby dotyczące możliwej operacji, które oscylują w okolicach 150 milionów euro. Barcelona chciała dołączyć do wyścigu, ale porzuciła zainteresowanie 21-latkiem. Warto zauważyć, że media takie jak Bild mówią już o transferze na 150 milionów euro jako kwocie długoterminowej. Nie wahają się pisać, że Niemiec będzie zawodnikiem Królewskich. Kwota ta pokrywa się z tą podaną przez Fernando Carro w Radiu MARCA kilka miesięcy temu. Dyrektor generalny Bayeru Leverkusen był kategoryczny w sprawie utalentowanego pomocnika.

Uderzające jest też to, że przy całym letnim okienku transferowym, które jeszcze się nie rozpoczęło, Wirtz jest wymieniany jako transfer na 2025 rok. Niemiec podpisał pakt z Bayerem Leverkusen na jeszcze jeden sezon, ale wydaje się, że to oczekiwanie może być zbyt długie dla wszystkich stron.

Nawiasem mówiąc, przyszłość Xabiego Alonso nie ma nic wspólnego z przyszłością piłkarza. Fakt, że widzą się na co dzień, nie oznacza, że decydują o swojej przyszłości razem. Dobrze się rozumieją, ale to niezależne kariery i obaj nie planują wspólnej przyszłości. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!