Advertisement
Menu
/ as.com

Nowe wyzwanie Carvajala

Dani Carvajal w wieku 32 lat i po wygraniu wszystkiego w Realu Madryt stanie przed szansą na debiut na EURO. Wcześniej Hiszpan przegapiał europejskie turnieje z powodu różnego rodzaju problemów zdrowotnych.

Foto: Nowe wyzwanie Carvajala
Dani Carvajal w trakcie meczu reprezentacji Hiszpanii. (fot. Getty Images)

W 2016 roku, gdy Dani Carvajal miał zadebiutować na EURO w koszulce reprezentacji Hiszpanii, doznał kontuzji w finale Ligi Mistrzów w Mediolanie. Po 50 minutach finałowego starcia z Atlético Madryt hiszpański obrońca nabawił się urazu mięśniowego i od razu wiedział, że wykluczy on go z wyjazdu na turniej we Francji. Cztery lata później EURO zostało przełożone z powodu pandemii koronawirusa i ostatecznie odbyło się w 2021 roku. Los chciał, że na kilka tygodni przed startem turnieju Carvajal ponownie doznał wykluczającej go na dłużej kontuzji mięśniowej. Teraz po rozegraniu jednego ze swoich najlepszych sezonów w karierze wydaje się, że do trzech razy sztuka i w Niemczech wychowanek Królewskich w końcu zadebiutuje na EURO.

Carvajal jest dla selekcjonera Luisa de la Fuente równie niekwestionowany jak dla Carlo Ancelottiego. Na przestrzeni całego sezonu 2023/24 32-letni Hiszpan był piątym zawodnikiem Realu Madryt z największą liczbą rozegranych minut (w sumie 3351) i zanotował najbardziej bramkostrzelny rok w swojej karierze – w finale Ligi Mistrzów na Wembley zdobył swoją szóstą bramkę. Przed nim w tej klasyfikacji byli tylko Vinícius (24 bramki), Jude Bellingham (23), Joselu (18), Rodrygo (17) i Brahim (12). W sumie uczestniczył przy 11 golach Królewskich, gdyż do swojego indywidualnego wyniku dołożył jeszcze pięć asyst.

MVP finału Ligi Mistrzów, miejsce w najlepszej jedenastce turnieju i dołączenie do rekordowego klubu sześciu Pucharów Europy – końcówka była dla Carvajala prawdziwą wisienką na torcie w sezonie, w którym całkowicie już mógł zapomnieć o jakichkolwiek problemach zdrowotnych. Wystarczy wspomnieć, że z powodów zdrowotnych przegapił tylko dwa mecze, co stoi w zupełnej opozycji do 345 dni pauzy na przestrzeni sezonów 2020/21 i 2021/22.

Po osiągnięciu wszystkiego w klubie i zapisaniu się już w historii Realu Madryt teraz głównym celem Carvajala jest odniesienie sukcesu w koszulce reprezentacji. Nie było go w trakcie złotego cyklu Hiszpanii w latach 2008-2012 (zadebiutował u Vicente del Bosque w 2014 roku w wieku 22 lat), ale miał już okazję wygrać Ligę Narodów. Teraz u progu swojego ostatniego w karierze debiutu spogląda już w kierunku 15 czerwca i pierwszego meczu na EURO z Chorwacją.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!