/ Leszczu, Mateo, ostricz, KRot

Dobre mecze Arribasa, Asensio i Kubo [VIDEO]

Na przestrzeni ostatnich dwóch kolejek kilku zawodników związanych z Realem Madryt pokazało swoje nieprzeciętne umiejętności. Najbardziej w rywalizacji z Mallorcą wyróżnił się Sergio Arribas, który strzelił gola i zanotował asystę. A jak radzili sobie pozostali?

Sergio Arribas. (fot. Getty Images)

Endrick (Palmeiras)*
Brazylijczyk został zniesiony na noszach po urazie odniesionym w meczu Palmeiras z Independiente del Valle. Na początku napędził sporego strachu, ale ostatecznie wydaje się, że prognozy są bardziej optymistyczne i zagra jeszcze w barwach Palmeiras.

Peter González (Valencia CF)**
Peter pojawił się na boisku po przerwie meczu z Gironą. Był aktywny w ofensywie, bo oddał dwa strzały i posłał jedno znakomite podanie, ale długimi momentami był kompletnie niewidoczny. Girona też dominowała Valencię, co trzeba przyznać, ale jednocześnie nie wniosł zbyt wiele do gry Valencii.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
W środku ubiegłego tygodnia Getafe mierzyło się z Atlético i przegrało 0:3. Latasa wszedł na boisko w przerwie, przy wyniku 0:2. Furory jednak nie zrobił. 19 kontaktów z piłką, ani jednego strzału, 6 celnych podań i 8 pojedynków główkowych (4 wygrane). Typowy mecz Latasy po raz kolejny.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,3/10
Ocena SofaScore: 6,8/10

W starciu z Deportivo Alavés (porażka 0:1) nie było lepiej. Tym razem Juanmi zameldował się na murawie jeszcze w pierwszej połowie, a z 15 kontaktów z piłką zdołał ugrać 3 celne podania. Miał też 8 pojedynków powietrznych, w tym 2 wygrane. Fauli miał za to tyle samo co celnych podań.
Ocena WhoScored: 5,9/10
Ocena SofaScore: 6,6/10

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
W ubiegły wtorek Alavés rywalizowało na wyjeździe z Realem Madryt. 22-latek na mecz ze swoim macierzystym klubem wyszedł w pierwszym składzie. Choć jego obecna drużyna przegrała 0:5, to on nie zawinił bezpośrednio przy żadnej z pięciu straconych bramek. Ogółem miał 39 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 81% (22 na 27), zablokował dwa strzały zawodników Królewskich, zanotował 7 wybić, jeden przechwyt i wygrał 2 z 3 stoczonych pojedynków. Indywidualnie nie można mu nic zarzucić, mimo że zespołowo Rafa odebrał bolesną lekcję futbolu od piłkarzy, z którymi prawdopodobnie będzie dzielił szatnię na Santiago Bernabéu od nowego sezonu.
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena SofaScore: 6,4/10

W weekend Alavés mierzyło się u siebie z Getafe, ale 22-letni stoper nie znalazł się w kadrze meczowej ze względu na problemy gastryczne. Los Babazorros wygrali 1:0 po golu Carlosa Vicente.

Marvin (Las Palmas)
Nie miał łatwego życia w konfrontacji z Betisem. Jak zwykle starał się być aktywnym ofensywie, choć niewiele z tego wynikało. Zanotował jedno kluczowe podanie oraz oddał jeden strzał. Do tego dołożył dwa wygrane pojedynki w powietrzu. Często wracał się również do obrony, aby wspomagać swoich kolegów. Nie miał jednak większego wpływu na wynik spotkania. Las Palmas zremisowało z Betisem 2:2.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,6/10

W weekend w meczu z Cádizem niestety nie poszło mu najlepiej i rozegrał bezbarwne zawody. Trudno za cokolwiek go wyróżnić, bo przez większość meczu był po prostu niewidoczny. Wygrał dwa pojedynki, ale rzadko uczestniczył w akcjach swojego zespołu i momentami można było zastanawiać się, czy faktycznie wyszedł na boisko. Mocno dyskretny występ Hiszpana, który w 84. minucie udał się na ławkę rezerwowych. Las Palmas zremisowało z Cádizem 0:0.

Reinier (Frosinone Calcio)
W niedzielę Frosinone wygrało z Monzą na wyjeździe 1:0, ale Reinier wszedł na boisko dopiero w 86. minucie. Był przy piłce 7 razy i nie zrobił większego wrażenia. Jego zespół przed ostatnią kolejką nadal jest zagrożony spadkiem z Serie A. W najbliższą niedzielę zagra z Udinese, które również walczy o utrzymanie.
Ocena La Gazzetta dello Sport: brak
Ocena WhoScored: 6,0/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Jesús Vallejo (Granada)
Trochę się wokół niego działo. W mediach pojawiła się informacja, że znajduje się w depresji po rozstaniu ze swoją partnerką, ale sam Jesús to zdementował. Nie zmienia to faktu, że pozostaje poza kadrą i przegapił przegrane spotkania z Rayo (1:2) i Granadą (1:2).

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
W ostatnim meczu tego sezonu jego zespół przegrał u siebie 1:2 z Casa Pia, a on wszedł na boisko dopiero w 81. minucie. Mimo wszystko dobrze się spisywał, był aktywny, wygrywał pojedynki, oddał dwa strzały i bardzo chętnie pokazywał się do gry. Na tym jednak się skończyło.
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 7,3/10

Sergio Arribas (UD Almería)
W poprzedni czwartek Almería mierzyła się u siebie z Barceloną. Arribas całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych i nie pojawił się na boisku nawet na minutę. Gospodarze przegrali 0:2.

W weekend Almería udała się na Baleary, by stanąć w szranki z Mallorcą, a Sergio w końcu znalazł miejsce w wyjściowej jedenastce. I zaliczył powrót w wielkim stylu, bowiem zdobył bramkę (pierwszą od 3 lutego) i zanotował asystę, przyczyniając się do uniknięcia porażki i zainkasowania przez jego ekipę jednego, acz i tak nieistotnego dla niej punktu. W 41. minucie technicznym uderzeniem lewą nogą doprowadził do wyrównania, a w 66. minucie podał piłkę do Bruno Langi, który fenomenalnym strzałem z dystansu dał Almeríi prowadzenie. Ostatecznie jednak skończyło się remisem 2:2. Skrót tego meczu można zobaczyć tutaj. Były kapitan Castilli miał 60 kontaktów z futbolówką, podawał celnie na poziomie 87% (33 na 38) i zanotował 2 kluczowe podania. W 64. minucie otrzymał jeszcze żółtą kartkę. Był najlepszym graczem swojego zespołu. Opuścił plac gry w 82. minucie.
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 7,9/10
Ocena SofaScore: 7,9/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
W meczu z OGC Nice pojawił się na boisku w 71. minucie, gdy PSG prowadziło 2:1. Oddał dwa strzały oraz wygrał jeden pojedynek. W sumie zanotował tylko 12 kontaktów z piłką. Krótki występ bez historii dla Hiszpana.
Ocena SofaScore: 7,0/10

W weekend w starciu z Metz Marco wrócił do wyjściowej jedenastki i pokazał się z dobrej strony. W 12. minucie asystował przy trafieniu Kang-Ina Lee. Był aktywny na lewej flance i zanotował sześć kluczowych podań. Oddał też trzy strzały oraz posłał 72 podania, w tym aż 68 celnych (94%). PSG wygrało 2:0, a Marco może być zadowolony ze swojego ostatniego występu w tym sezonie ligowym.
Ocena WhoScored: 7,7/10
Ocena SofaScore: 7,7/10

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
W ubiegły wtorek Alavés rywalizowało na wyjeździe z Realem Madryt, a Blanco znalazł się w wyjściowej jedenastce na starcie ze swoim byłym klubem. Goście z Vitorii przegrali co prawda 0:5, ale pomocnik rozegrał niezłe zawody. Kiedy jego zespół miał futbolówkę pod nogami, aktywnie uczestniczył w rozegraniu. Miał 66 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 84% (46 na 55) i zanotował 3 kluczowe podania. Aż 5 z 8 wykonanych przez niego prób długiego zagrania odnalazło drogę do adresata. Ponadto wypracował jedną dogodną okazję i wygrał 4 z 8 stoczonych pojedynków, ale zaliczył za to 10 strat. Wbrew rezultatowi, nie był to wcale zły występ 23-latka.
Ocena Asa: 0/3
Ocena SofaScore: 6,9/10

W weekend Alavés mierzyło się u siebie z Getafe i Antonio wyszedł na ten mecz w podstawowym składzie. Zaprezentował się solidnie, choć tym razem nie miał już tak dużego udziału w fazie kreacji. Zanotował 42 kontakty z piłką, podawał celnie na poziomie 68% (17 na 25), a także wykonał 2 celne przerzuty (na 2 próby) i jedno udane długie zagranie (na 3 próby). Oprócz tego zaliczył jedno wybicie oraz jeden przechwyt. Ale najważniejsze powinno być dla niego to, że jego drużyna wygrała 1:0 za sprawą trafienia Carlosa Vicente.
Ocena WhoScored: 6,9/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Dalej nie jest gotowy do gry, a jego drużyna znów straciła punkty, remisując na wyjeździe z Al-Khaleej 1:1.

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Dla Cádiz mecz z Las Palmas był spotkaniem o utrzymanie w La Lidze i Chust wyszedł w pierwszym składzie. Grał całkiem przyzwoicie, dobrze wyprowadzał piłkę i zanotował kilka udanych interwencji. W 74. minucie dostał jednak czerwoną kartkę przy kontrze Las Palmas za bardzo groźne wejście wyprostowaną nogą. Ostatecznie jego drużyna zremisowała bezbramkowo z rywalami i spadła z ligi.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 5,8/10
Ocena SofaScore: 6,4/10

Carlos Dotor (Celta Vigo)
W dalszym ciągu nie wrócił do gry po kontuzji. Celta w ostatnich dniach zaliczyła dwa zwycięstwa po 2:1 – z Athletikiem u siebie i Granadą na wyjeździe. Teraz jest już pewna utrzymania.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
Japończyk ma za sobą bardzo udany występ przeciwko Valencii. Już w 3. minucie zaliczył asystę przy bramce Silvy, który był autorem jedynego trafienia tego wieczoru. Kubo do asysty dołożył trzy kluczowe podania i aż osiem wygranych pojedynków. Operował głównie na prawej flance i co chwilę napędzał ataki swojego zespołu. Stwarzał wiele problemów defensywie rywala i był to jeden z jego najlepszych występów w ostatnich tygodniach.
Ocena WhoScored: 7,8/10
Ocena SofaScore: 7,8/10

W niedzielę Real Sociedad wygrał z Betisem 2:0, a Japończyk przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Mariano Díaz (Sevilla FC)
W poprzednią środę Sevilla podejmowała u siebie z Cádizem. Mariano zaczął na ławce rezerwowych, ale pojawił się na murawie w 84. minucie. Nie pokazał jednak niczego ciekawego, 3 razy uderzał na bramkę, ale za każdym razem niecelnie i nie wygrał żadnego pojedynku. Los Nervionenses przegrali 0:1.
Ocena Marki: 0/3
Ocena WhoScored: 5,8/10

W weekend Sevilla mierzyła się na wyjeździe z Athletikiem. Mariano znów usiadł na ławce rezerwowych i wszedł na boisko w 85. minucie. Spisał się jeszcze gorzej niż kilka dni wcześniej. Dość powiedzieć, że nie zanotował ani jednego kontaktu z piłką… Andaluzyjczycy przegrali 0:2.

Mario Gila (Lazio)**
Wrócił do gry po trzech meczach nieobecności. Znalazł się w podstawowym składzie na wyjazdowy mecz z Interem i spędził na boisku 78. minut. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, ale Lazio straciło gola, kiedy Hiszpana już nie było na murawie. Gila zagrał bardzo dobrze, a nie był to łatwy pojedynek, bo Inter miał dużą przewagę. Jak zawsze aktywnie brał udział w akcjach rzymian (był drugi pod względem liczby kontaktów w zespole) i w defensywie prezentował się bardzo solidnie. Udany powrót po kontuzji.
Ocena La Gazzetta dello Sport: 6,6/10
Ocena WhoScored: 7,1/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie z Valencią, być może z powodu odpoczynku po niedawnym urazie. Girona wygrała na Mestalla 3:1.

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
W meczu z Valencią spisał się poprawnie. Nie popełnił żadnego większego błędu, ale też nie wyróżnił się niczym szczególnym. Nie miał zbyt wiele pracy w defensywie. Zanotował jeden przechwyt oraz wygrał dwa pojedynki. Rzadko podłączał się również do ataku. Mecz bez historii dla Hiszpana, który w 75. minucie opuścił boisko.

W niedzielę Real Sociedad wygrał z Betisem 2:0, a Hiszpan przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Zawodnik kolejki: Sergio Arribas