Advertisement
Menu
/ Real Madrid TV

Ancelotti: Do 1 czerwca podejdziemy w maksymalnej dyspozycji

Carlo Ancelotti pojawił się na konferencji prasowej po ligowym meczu z Deportivo Alavés. Przedstawiamy zapis tego spotkania trenera Realu Madryt z dziennikarzami na Santiago Bernabéu.

Foto: Ancelotti: Do 1 czerwca podejdziemy w maksymalnej dyspozycji
Carlo Ancelotti w trakcie meczu z Deportivo Alavés. (fot. Getty Images)

[El Mundo] Trener Alavés powiedział, że wśród zespołów, które naznaczyły historię całej La Ligi na czele z Piątką Sępą i pięcioma mistrzostwami z rzędu, ten Real wydaje mu się najlepszy ponad resztą. Stwierdził, że jesteście przygotowani do naznaczenia tej epoki. Czy widzi pan, że ta kadra jest przygotowana do naznaczenia tej epoki?
Tak. Myślę, że tak, bo ta kadra ma wiele talentu, bardzo młode osoby, z wielką jakością i myślę, że ten klub ma szansę na naznaczenie epoki w przyszłości, patrząc na wartość naszych młodych zawodników w tym momencie.

[SER; Meana] Czy uważa pan, że Courtois definitywnie wrócił?
Courtois zagrał świetnie. Świetnie idzie do przodu. Podobnie Militão, który z każdym dniem jest lepszy. Jesteśmy przekonani, że do 1 czerwca podejdziemy w maksymalnej dyspozycji, bo kadra czuje się dobrze, jest zmotywowana, naładowana, ma dobrą dynamikę. Zostają dni, ale myślę, że ważny będzie teraz odpoczynek w tym tygodniu i przygotowanie finału w następnych dwóch tygodniach.

[Onda Cero] Zostaje 18 dni do finału na Wembley. Real to teraźniejszość, ale też przyszłość. Niektórym wygasają umowy. Wiemy, że pewni zawodnicy odejdą. Jest jeden, o którym nic nie wiemy, a jest ważny dla tego zespołu. To Toni Kroos. Wie pan, co zrobi Kroos? Czy niepokoi pana, że na 14 maja nie wiecie z klubem nic z jego sprawie?
Klub nie jest niespokojny. Ja nie jestem niespokojny. Toni nie jest niespokojny. Myślę, że mamy bardzo klarowny cel. Do 1 czerwca ten temat jest drugoplanowy. Porozmawiają o tym zainteresowane osoby, ale to jasne, że myślimy wszyscy o jednej rzeczy, czyli wygraniu Ligi Mistrzów.

[Radio MARCA] Widzieliśmy zdjęcie pańskiej rodziny z grilla mistrzowskiego w Valdebebas, na którym pańskie wnuki miały stroje Ardy Gülera. Dwa lata temu mówił pan, że ich ulubionym graczem jest Vinícius. Czy w tym sezonie wnuki prosiły pana o częstsze wystawianie Ardy? I co mówią teraz, gdy ma już 4 gole?
[śmiech] To jasne, że mamy dużą sympatię do młodych. Cały klub, cała drużyna i cały sztab mają do niego bardzo dużą sympatię, bo jest najmłodszy i świetnie rozwija. Możemy powiedzieć, że ma to dotknięcie, że zdobywa bramki. Trafia nawet, gdy na to nie zasługuje. Strzela gole, bo piłka jest zakochana w Ardzie Gülerze, to jest dosyć jasne. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jest tutaj i że może być z nami w przyszłości.

[Chiringuito] Chcę zapytać o grę Bellinghama jako pomocnik. Czy w kolejnym sezonie możliwe jest cofnięcie go do drugiej linii? Dzisiaj grał cofnięty i rozdał asysty. Może pan go cofnąć?
W poziomie defensywnym od jakiegoś czasu prosimy go o więcej pracy w porównaniu z Vinim. Zmieniają się na boku. To rola, która mu się podoba. On nie lubi gry zbytnio z przodu. On lubi być w środku gry. Czuje się tam dosyć komfortowo, tyle. Od jakiegoś czasu gra tam w defensywie i bardzo nam pomógł. Oczywiście ma więcej umiejętności defensywnych w porównaniu do Viníciusa czy Rodrygo. To nam pomaga, że gdy musimy bronić, to on staje na boku, by pomóc na skrzydle Mendy'emu.

[COPE] Wszystko poszło praktycznie perfekcyjnie. Jedynym problemem może być Carvajal. Może pan powiedzieć, co mu jest?
Nic. Carvajal to nadepnięcie, nic specjalnego. Co do meczu, tego chcemy w tym okresie: dobrego rytmu, dobrej dynamiki, motywacji, dobrej gry. Chcemy poprawiać zawodników poprzez minuty. To najlepszy sposób na przygotowanie się do finału. Teraz się odłączymy, rozegramy dwa kolejne spotkania i podejdziemy na maksa. Jestem przekonany, że do 1 czerwca podejdziemy na maksa.

[MARCA] Rozmawiamy o Złotej Piłce dla Viníciusa, Bellinghama lub Mbappé. Pan chciałby, by Złotą Piłkę zdobył Toni Kroos?
Cóż, tak, ale to nie będzie Kroos, bo... [śmiech] Albo i... [śmiech, rozkłada ręce] Wszystko może się zdarzyć, bo latem są jeszcze bardzo ważne turnieje. Myślę, że Niemcy z Kroosem to kadra, która ma szansę na wygranie EURO. On ma więc szansę na dublet EURO z Ligą Mistrzów, a do tego będzie mieć La Ligę, więc dlaczego nie? Dlaczego nie? Myślę, że może walczyć o zwycięstwo.

[El País] To trzeci mecz z rzędu Courtois w lidze. Czy rozmawiał pan z Łuninem, by wytłumaczyć tę sytuację?
Tak, sytuacja jest klarowna. Jak mówiłem, muszę też oczywiście dać minuty Łuninowi. W jednym z tych dwóch meczów zagra Łunin, a w drugim zagra Thibaut. Między nami wszystko jest klarowne.

[The Athletic] Pozostając przy tej kwestii, czy jakieś minuty dostanie Kepa? I ogólnie, jak mocno zaskoczyło pana w tym sezonie, że drużyna przy tych sytuacjach w bramce pobiła klubowy rekord czystych kont w lidze?
Tak, to bardzo znacząca statystyka, która jest nagrodą dla kolektywnej pracy, którą był zdolny wykonywać zespół w obronie. Jak mówiliśmy, dobrze rozwiązaliśmy te sprawy po jedynej porażce w La Lidze. Praca zespołowa była fantastyczna i myślę, że duża część sukcesu tego zespołu to właśnie to. Bo gdy jesteś w stanie przekonać piłkarzy z większą jakością do pracy bez piłki, to jest to bardzo ważny aspekt.

[Radio Nacional] Wyrównaliście też rekord 30 kolejek z rzędu bez porażki należący do Leo Beenhakkera. Dobiliście do 93 punktów. Pan w La Lidze najwięcej zdobył 92 punkty, chociaż nie dało to panu wtedy mistrzostwa w sezonie 2014/15. Czuje pan, że to pańska najlepsza liga?
Tak, tak, bez wątpienia to był mój najlepszy sezon w roli trenera. Drużyna poradziła sobie fantastycznie w La Lidze. Wygraliśmy La Ligę zasłużenie, bez żadnej wątpliwości. Wszyscy oczekiwali naszego potknięcia, ale ono nigdy nie nadeszło. Oczywiście jesteśmy bardzo szczęśliwi, jesteśmy w niebie, ale musimy iść dalej, bo najważniejszego meczu ciągle nie rozegraliśmy.

[EFE] Mówi pan o wolnych 3 dniach dla piłkarzy. Pan wykorzysta je, by odpocząć czy zacznie już myśleć o finale?
Nie, nie, nie. Ja odpocznę jak zawodnicy, bez żadnej wątpliwości. Finał jest przed nami, mamy trzy tygodnie czasu. Popracujemy trochę więcej w kolejnym tygodniu pod względem fizycznym i w ostatnim tygodniu obniżymy trochę obciążenia, pracując tylko nad taktyką. Myślę, że to ważne, by ten obecny tydzień poświęcić odpoczynkowi.

[ABC] Chcę dopytać o sytuację Kroosa. Pan mówi, że to pana nie niepokoi. Może jednak okazać się, że Kroos będzie chciał skończyć karierę. Jednocześnie klub może pożegnać się z Modriciem. Możecie zostać w lipcu bez Kroosa i Modricia. Czy wybór Kroosa wpływa na sytuację Modricia? Czy może są to niezależne sytuacje? Są połączone?
Myślę, że to sytuacje indywidualne, o których zainteresowane strony porozmawiają po finale.

[OkDiario] Czy ta obecna mentalność Viníciusa, który skupia się na futbolu i rusza za każdym razem do kolejnego ataku, czyni z niego najlepszego zawodnika na świecie? Czy poza nogami duży rozwój w tym sezonie zanotowała także jego głowa?
Myślę, że też jego strzelone gole na jeden kontakt pokazują, że bardzo poprawił ten aspekt, który mógł być dla niego ograniczeniem, czyli urywanie się obrońcom. Robi to w fantastyczny sposób, strzelił dwa gole z pierwszej piłki i ma spektakularny moment w swojej karierze. Widzi blisko kolejną Ligę Mistrzów. Naprawdę radzi sobie bardzo dobrze. Myślę, że lepiej nie może sobie radzić.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!