Advertisement
Menu
/ leparisen.fr

Le Parisen: Doszło do starcia Mbappé i Nassera Al-Khelaïfiego

Przed niedzielnym meczem z Toulouse prezes PSG poprosił o wyjaśnienia swojego zawodnika, który celowo nie podziękował mu w nagraniu zapowiadającym jego odejście z klubu. Dyskusja szybko zrobiła się głośna.

Foto: Le Parisen: Doszło do starcia Mbappé i Nassera Al-Khelaïfiego
Nasser Al-Khelaïfi na przedłużeniu kontraktu Kyliana Mbappé. (fot. Getty Images)

Tym razem nie dojdzie do ugody. Kylian Mbappé i Nasser Al-Khelaïfi wdali się w starcie w niedzielny wieczór, przed meczem z Toulouse. Sytuacja między tą dwójką stawała się coraz bardziej napięta i nic dziwnego, że w końcu eksplodowała. 

Odkąd gwiazdor ogłosił swojemu prezesowi decyzję o opuszczeniu Paryża tego lata, obaj prawie już ze sobą nie rozmawiali. Ich mroźne relacje ujrzały światło dzienne w ubiegły piątek, kiedy w nagraniu zapowiadającym swoje odejście kapitan PSG podziękował rzeszom osób (trenerom, dyrektorom sportowym, stewardom, kibicom), nie wspomniawszy ani słowem o swoim prezesie, ani emirze Kataru. To obraza dla Nassera Al-Khelaïfiego, który w 2022 roku zaproponował zawodnikowi najbardziej intratny kontrakt w historii futbolu. W niedzielę konflikt ten przeżył nowy rozdział.

Al-Khelaïfi chciał uzyskać wyjaśnienia, dlaczego nie został wymieniony nagraniu wideo i nalegał na zorganizowanie spotkania z graczem. Wreszcie doszło do niego na Parc des Princes, nieco ponad godzinę przed meczem z Toulouse. Obie osobistości odizolowały się w pokoju, z dala od wścibskich oczu i uszu. Ton rozmowy rósł bardzo szybko. Wyjaśnienia szybko przerodziły się w krzyki.

„Ściany się zatrzęsły” – relacjonuje świadek awantury. Efektem tej wymiany zdań było opóźnienie rozpoczęcia rozgrzewki, a zawodnicy wyszli na boisko cztery minuty później niż zwykle. Niemniej jednak Mbappé znalazł czas, aby podziękować ultrasom PSG za oprawę z jego wizerunkiem. Był to jedyny hołd tego wieczoru złożony najlepszemu strzelcowi w historii klubu. Trener pozbawił go owacji publiczności, bo nie zdecydował się zmienić go w drugiej połowie. Podczas wręczania Hexagoal (trofeum za wygranie Ligue 1) klub nic nie przygotował, oficjalnie zaskoczony sposobem ogłoszenia odejścia przez Mbappé, który zdecydował się wcześniej nie mówić o tym nic swoim szefom.

Od 9 lutego stosunki między Mbappé i Al-Khelaïfim się pogorszyły. Tego dnia Francuz ogłosił swojemu prezesowi, że nie zamierza przedłużać umowy z PSG i w związku z tym opuści klub po sezonie. Przed tym spotkaniem wydawało się, że ich relacje wróciły do ​​normy po lecie naznaczonym brakiem powołania dla zawodnika na tournée po Japonii.

W ostatnich tygodniach z klubu wyciekła informacja, że mają się odbyć rozmowy w celu znalezienia porozumienia w sprawie warunków rozstania się napastnika z Paryżanami. Jednak z informacji Le Parisen wynika, że do tej pory nie toczyły się żadne dyskusje na ten temat.

AKTUALIZACJA: Dziennikarze powiązani z PSG i prezesem Al-Khelaïfim zaprzeczają tym informacjom, twierdząc, że stosunki z piłkarzem są dobre.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!