Menu
/ realmadrid.com

23. urodziny Robinho

Swoje święto obchodzi dzisiaj Brazylijczyk Robinho

Dzisiaj swój dzień ma Robson de Sousa "Robinho". Piłkarz Realu Madryt obchodzi swoje 23. urodziny i żywi nadzieję, że okazja do świętowania pojawi się w sobotę na El Madrigal w meczu z Villarreal. Przed crackiem z Rio de Janeiro jeszcze wiele okazji do demonstrowania swoich nietuzinkowych umiejętności, którymi wyróżnia się w Realu Madryt i reprezentacji Brazylii.

25 stycznia 1984 roku w Rio de Janeiro na świat przyszedł Robson de Sousa "Robinho". Historia zatoczyła koło i mikstura biedy i piłki nożnej, tak jak w innych przypadkach, stworzyła uprzywilejowanego piłkarza. Młody Brazylijczyk błyszczy aktualnie w Realu Madryt, gdzie ma nadzieję pomagać drużynie w osiągnięciu wyznaczonych celów.

Wrodzony talent
Swoje pierwsze kroki Robinho, podobnie jak wielu brazylijskich zawodników, stawiał grając w futsal w Sao Vicente. Fakt gry na małej przestrzeni ukształtował w piłkarzu Królewskich dodatkowe umiejętności, takie jak prowadzenie piłki przy nodze czy drybling.

Pomimo skromnych warunków fizycznych, jego niesamowite umiejętności doprowadziły do wstąpienia do młodzieżówki Santosu, który zbyt długo nad zatrudnieniem Brazylijczyka się nie zastanawiał. W wieku 18 lat Robinho debiutuje w pierwszej drużynie klubu, którego symbolem jest najlepszy piłkarz w historii - Pelé. Popularny Cosminho pojawił się na murawie w meczu z Corinthians. W swoim pierwszym kontakcie z piłką, po długim rajdzie, stanął oko w oko z obrońcą, którego ośmieszył serią pięciu "rowerków". Defensorowi nie pozostało nic innego jak tylko sfaulować Brazylijczyka. Sędzia podyktował rzut karny, którego Robinho sam wykorzystał.

W Santosie Robinho na boisku i poza błyszczał wraz z Diego, który teraz występuje w Werderze Brema. Ich znakomite występy doprowadziły do debiutu Robinho w reprezentacji Brazylii. Tym samym, w wieku 20 lat, znacznie podniósł swój poziom piłkarski.

Krytyczne zdarzenie przyspiesza transfer do Europy
Robinho to chłopak bardzo przywiązany do swojej rodziny. Z tego powodu, porwanie jego matki wywołało u niego ciężki wstrząs. W tym czasie Brazylijczyk był już medialną i rozpoznawaną osobą w Brazylii, a na takich ludzi z reguły polują porywacze. Po ponad miesiącu matka Robinho została uwolniona, lecz sam zawodnik nie chciał już więcej przebywać w swoim rodzinnym kraju przed obawą kolejnego porwania, więc zdecydował się opuścić Santos i obrać kierunek na Europę.

Tymczasem na Starym Kontynencie mnóstwo drużyn oczekiwało na brazylijską gwiazdę z otwartymi rękoma. Jednakże on wiedział już to od początku: Chciał grać w Realu Madryt. Negocjacje były niezwykle ciężkie, lecz ostatecznie marzenie Robsona de Sousy mogło się spełnić i trafił do Najlepszego Klubu XX Wieku.

Robinho zadebiutował w Realu na Estadio Ramón de Carranza w pamiętnym meczu z Cádiz. Nie pojawił się w wyjściowej jedenastce, ale wkrótce potem zrewelucjonizował spotkanie i z łatwością "połykał" wszystkich piłkarzy andaluzyjskiej ekipy. Krok po kroku Brazylijczyk adaptuje się do piłki, życia w Hiszpanii, co z kolei odbija się w jego grze na boisku. Robinho obwołany został bardzo istotną częścią Realu Madryt i jeśli nadal będzie się rozwijał, nikt nie wie, jaki osiągnie poziom.
iFéliz cumpleańos, Robinho!

Osiągnięcia Robinho
2002 rok: 9 goli w 29 spotkaniach. Zdobywa Mistrzostwo Brazylii.
2003 rok: 12 goli w 52 spotkaniach.
2004 rok: 32 gole w 54 spotkaniach. Zdobywa Mistrzostwo Brazylii i uznany zostaje najlepszym piłkarzem Brazylii.
2005 rok: 20 goli w 28 spotkaniach. Z reprezentacją Canarinhos zdobywa Puchar Konfederacji.
2006 rok: 12 goli w 51 spotkaniach. Z reprezentacją Canarinhos występuje na Mundialu w Niemczech.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!