Spokój dla Castilli

Castilla sięgnęła po komplet punktów w istotnym, z punktu widzenia walki o utrzymanie, meczu z San Fernando. Królewscy byli drużyną lepszą, chociaż do samego końca musieli walczyć o zwycięstwo.

Álvaro Rodríguez. (fot. Getty Images)

Castilla pokonała na wyjeździe San Fernando 3:1 i może odetchnąć. Utrzymanie jest już na wyciągnięcie ręki, bo roztrwonienie dziewięciu punktów na cztery kolejki przed końcem nie jest bardzo prawdopodobne. Dublet ustrzelił dzisiaj Álvaro, który mógł mieć na koncie więcej goli. Świetnie spisał się również Nico Paz. Rywale tylko w pierwszej połowie mieli coś do powiedzenia, a później musieli się ograniczać do defensywy.

Mecz wcale nie zaczął się łatwo dla Castilli, która została zaskoczona atakami rywali. Większość z nich była wyprowadzana prawym skrzydłem i w pole karne Królewskich wędrowało wiele dośrodkowań. Niektóre kończyły się strzałami i trochę dało się odczuć, że gol dla gospodarzy wisi w powietrzu. Jednak w 27. minucie niewykorzystane okazje zemściły się na San Fernando. Castilla wyprowadziła piękną akcję, wykorzystując po drodze błąd defensywy rywali. Asystę na koncie zapisał David González, a ładnie głową uderzył Álvaro.

Od tego momentu inicjatywę przeszła na stronę Castilli. Dwa groźne uderzenia oddał Nico Paz, ale w doliczonym czasie gry San Fernando doprowadziło do remisu. Kontratak został zakończony uderzeniem Carlosa Blanco. Nie był to idealny strzał, jednak fatalnie w bramce zachował się Cañizares, który mógł zrobić więcej, żeby uniknąć straty gola.

W drugiej połowie to Castilla ruszyła do ataku. Tuż przed upływem pierwszego kwadransa Álvaro był faulowany w polu karnym. Niestety, ale arbiter nie widział tego, że napastnik Królewskich był ciągnięty za koszulkę. Później znów Álvaro wystąpił w roli głównej. Zdołał zablokować wybicie piłki przez Aranę i piłka o włos minęła bramkę. Raúl dokonał zmian w składzie, posyłając na boisko Palaciosa. To właśnie on na pięć minut przed upływem podstawowego czasu gry ponownie wyprowadził madrytczyków na prowadzenie. Jeszcze w doliczonym czasie gry wynik ustalił Álvaro.

San Fernando – Real Madryt Castilla 1:3 (1:1) SKRÓT
0:1 Álvaro Rodríguez 27’ (asysta: David González)
1:1 Cañizares 45’+2’ (samobójczy)
1:2 Palacios 85’ (asysta: Álvaro Rodríguez)
1:3 Álvaro Rodríguez 93’’ (asysta: Nico Paz)

San Fernando: Arana, Farrando, Blanco, Víctor Ruiz, José Ruiz, Molina, Herrera (Ángel Sánchez 61’), Naveira (Fullana 71’), Pau Martínez (Nahuel 71’), Ramos (Marcelo 81’), Aquino (Biabiany 81’).

Real Madryt Castilla: Cañizares, Cuenca, Asencio, Quique, Carrillo, Loren, Manuel Ángel (Theo Zidane 75’), Mario Martín, David González (Palacios 75’), Nico Paz, Álvaro Rodríguez.