Oddech dla Castilli

W 33. kolejce Castilla pokonała Alcoyano 3:1 i wykonała ważny krok w kierunku utrzymania. Królewscy rozegrali dobry mecz i teraz mogą czekać na ruch rywali.

Carrillo i Nico Paz. (fot. Getty Images)

Castilla na moment może odetchnąć z ulgą. Udało się pokonać Alcoyano i przewaga nad strefą spadkową, przynajmniej do jutra, wzrosła do sześciu punktów. Dzisiejsze spotkanie było dobre w wykonaniu rezerw Królewskich. Madrytczycy mieli przewagę przez całe spotkanie. Dali się raz zaskoczyć, co wywołało trochę nerwowości, lecz kolejne trafienie w barwach Castilli zanotował „wypożyczany” z Realu Madryt C Aparicio.

Castilla od początku spotkania przejęła inicjatywę i zepchnęła Alcoyano na własną połowę. Owocem tego było trafienie Lorena. Nieco przypadkową asystę zaliczył Nico Paz, a wbiegający w pole karne Loren dał Królewskim prowadzenie. Okazja na drugiego gola pojawiła się w 30. minucie. Dobre podanie otrzymał Álvaro. Nie zachował się najlepiej i ostatecznie nie udało się znaleźć momentu do strzału. Alcoyano przez całą pierwszą połowę nie wykreowało żadnej naprawdę groźnej akcji.

Zmieniło się to w drugiej połowie, kiedy goście stworzyli sobie bardzo dobrą okazję, żeby doprowadzić do wyrównania. Szansę zmarnował Imanol. Castilla zrozumiała ostrzeżenie i po kilku minutach podwyższyła prowadzenie. Tym razem do siatki trafił Nico Paz. Argentyńczyk przejął piłkę od obrońców rywali i po chwili wpakował ją do siatki. Alcoyano się nie poddawało i dobrym ruchem okazało się wprowadzenie Selmy na boisku. Ten zawodnik zdobył kontaktową bramkę dla gości. W końcówce emocje mógł zakończyć Nico Paz, lecz obrońca zdołał go zablokować. To oznaczało kilka dodatkowych minut nerwów, ale mecz podsumował Aparicio, który przypieczętował zwycięstwo Castilli.

Real Madryt Castilla – Alcoyano 3:1 (1:0)
1:0 Loren 14’ (asysta: Nico Paz)
2:0 Nico Paz 58’