Advertisement
Menu
/ relevo.com

Carvajal na pole position po opaskę

Kapitan Nacho chce opuścić okręt. Modrić także jest już jedną nogą poza Realem. Tak więc Dani Carvajal to obecny faworyt do przejęcia sterów.

Foto: Carvajal na pole position po opaskę
Dani Carvajal uspokaja kolegów. (fot. Getty Images)

Dani Carvajal jest obecnie wielkim faworytem do objęcia funkcji kapitana Realu Madryt w przyszłym sezonie. Jak podała MARCA, a Relevo może potwierdzić, Nacho Fernández poinformował już klub o swoim zamiarze opuszczenia go po tej kampanii i dlatego, jeśli jego życzenie zostanie spełnione, pozostawi po sobie opaskę. 

W tej chwili drugim kapitanem Los Blancos jest Modrić i wszystko wskazuje na to, że on również opuści Bernabéu. Chorwatowi kończy się kontrakt, jego rola została zmniejszona, a w Valdebebas czują, że to jego ostatnie miesiące w Realu. Czekając na ostateczne rozwiązanie sprawy, klub od miesięcy rozważa różne opcje, jak pożegnać Chorwata w jak najbardziej słuszny i wyjątkowy sposób. 

W takiej sytuacji pałeczka przeszłaby w ręce Carvajala, wychowanka, który wmurował kamień węgielny pod budowę miasteczka sportowego i który jest w pierwszej drużynie nieprzerwanie od 11 lat. Choć jak nikt inny będzie żałował odejścia dwóch ważnych dla drużyny kolegów, założenie opaski byłoby także nagrodą dla piłkarza, który w młodym wieku trafił do szkółki i który od 2002 roku w swojej karierze przeżył tylko jedną przerwę od Realu Madryt: sezon 2012/13 spędził w Leverkusen.

Ma na koncie pięć Lig Mistrzów, pięć Klubowych Pucharów Świata, cztery Superpuchary Europy, trzy ligi, dwa Puchary Hiszpanii i cztery Superpuchary Hiszpanii, co czyni go czwartym graczem z największą liczbą tytułów w całej historii Los Blancos (23 trofea). Przewyższają go jedynie Marcelo i Benzema (25) oraz sami Nacho i Modrić (24). Dani ma wszystko, aby wskoczyć na szczyt tego bardzo prestiżowego rankingu.

Kwartet kapitanów sezonu 2023/24 uzupełniają Kroos i Lucas Vázquez, którym również 30 czerwca oficjalnie wygasa kontrakt. Przedłużenie umowy Niemca do 2025 roku jest na dobrej drodze i brakuje tylko drobnych szczegółów, ale wciąż nie ma żadnych wiadomości na temat przyszłości Lucasa. W każdym razie niezależnie od jego decyzji prawdopodobne odejścia Nacho i Modricia same w sobie wywołają trzęsienie ziemi.

Warto pamiętać, że Real mianuje swoich kapitanów na podstawie stażu w klubie. Według tego kryterium następni w kolejce są Courtois, Valverde i Vinícius, którzy kończą szósty sezon w drużynie. Wszyscy trzej marzą o zwiększeniu swojej roli i założeniu opaski. Na przykład dla Urugwajczyka jest to niemal obsesja. Za nimi są Militão, Mendy i Rodrygo z pięcioma kampaniami stażu.

Wśród powodów odejścia Nacho, jak dowiedziały się media, powtarzają się te z zeszłego roku, kiedy także jego przyszłość wisiała na włosku. W tamtym czasie odejście Benzemy, które dało mu funkcję kapitana, wpłynęło na niego, aby ostatecznie podjąć decyzję o przedłużeniu kontraktu. Nacho chce odejść szczęśliwy. Sezon ten, pomimo osobistych wstrząsów, przebiega dla niego pozytywnie. Ma na koncie prawie 2500 minut i jest ósmym pod względem minut w drużynie.

Oczywiście nie chce być w Realu dla samego bycia, przedłużając swoją umowę ze świadomością, że może stać się nieważny i zakończyć swoją wspaniałą historię w bieli z negatywnie. Nie wyobraża sobie lepszego scenariusza niż odejście po sezonie, w którym był mistrzem i kapitanem. Co więcej, już dawno podjął decyzję, że chciałby jeszcze gdzieś zagrać poza zespołem Królewskich. Innymi słowy, woli szybsze przejście na emeryturę niż pozostawanie przez lata z marginalną rolą w Realu. Zbliża się moment, gdy przekaże koronę Carvajalowi, swemu towarzyszowi wielu bojów.

LISTA KAPITANÓW REALU MADRYT PO ZAKOŃCZENIU SEZONU 2023/24
Nacho: wejście do pierwszej drużyny latem 2012 roku
Modrić: 27 sierpnia 2012 roku

Carvajal: 5 lipca 2013 roku
Kroos: 17 lipca 2014 roku
Lucas: odkupienie 2 lipca 2015 roku
Valverde: powrót do pierwszej drużyny latem 2018 roku

Vinícius: 20 lipca 2018 roku
Courtois: 9 sierpnia 2018 roku
Rodrygo: 18 czerwca 2019 roku
Mendy: 19 czerwca 2019 roku
Militão: 10 lipca 2019 roku
2020: Łunin
2021: Alaba, Ceballos, Camavinga
2022: Rüdiger, Tchouaméni 
2023: Bellingham, Brahim, Güler, Fran, Joselu 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!