Advertisement
Menu
/ RM Play

Ancelotti: Każdy ma coś do powiedzenia, ale dla nas jest jasne, jak musimy grać

Carlo Ancelotti pojawił się dzisiaj na konferencji prasowej przed jutrzejszym spotkaniem z Barceloną w La Lidze. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tego spotkania z dziennikarzami w Valdebebas. Pełny zapis pojawi się na portalu tradycyjnie w dniu meczu.

Foto: Ancelotti: Każdy ma coś do powiedzenia, ale dla nas jest jasne, jak musimy grać
Carlo Ancelotti podczas konferencji prasowej przed jutrzejszym Klasykiem. (fot. RealMadridTV)

– Jak czuje się drużyna po tak dużym wysiłku? Dobrze się zregenerowaliśmy. Są zawodnicy, którzy potrzebują jeszcze jednego dnia. Mendy nie trenował dzisiaj, bo potrzebuje jeszcze jednego dnia. Zamierzamy wystawić najlepszą możliwą jedenastkę.

– Krytyka za defensywną grę? Nie jestem tym zaskoczony. Każdy ma coś do powiedzenia. Dla nas jest jasne, jak musimy grać. Trzeba sobie dobrze radzić, gdy ma się piłkę i gdy się jej nie ma. Jak dotąd nie spotkałem się z niezadowoleniem żadnego z naszych fanów. Są szczęśliwi i to mnie cieszy. Jak to mówią w Hiszpanii: opowiedz mi o morzu, żeglarzu.

– Słowa Casemiro? Jest tutaj legendą, podobnie jak Marcelo i inni. To są te momenty.

– Odejście Nacho? To jego przyszłość. Musi zdecydować, co chce robić. Niedawno rozegrał spektakularny mecz na wysokim poziomie. Był, jest i będzie świetnym środkowym obrońcą.

– Militão i Valverde nie chcieli strzelać karnych? Mamy zawsze pomysł, aby zapytać zawodników, jak się czują. Myślę, że każdy pomógł, jak Kepa, mieliśmy wiele informacji. Luis Llopis dużo pracował nad tym aspektem.

– Militão? Może zagrać od początku. Potrzebuje tylko minut, jest gotowy. Chce grać. Może być opcją do gry.

– Zmęczenie Valverde? Zawsze wyglądał bardzo dobrze na boisku, bardzo pomógł drużynie. Ma charakter i dlatego go wystawiłem. Wnosi wkład jako skrzydłowy, jako pivot, w innej linii. Dla mnie jest niezastąpiony.

– Davide i Mauri? Prawda jest taka, że wnoszą swój wkład, są młodzi i wnoszą wiele entuzjazmu, zawsze są tam, aby poddać w wątpliwość to, co mam wybrać. Są bardzo poważni. Ludzie, którzy wnoszą entuzjazm są bardzo ważni. Zdrowe, czyste środowisko pozwala wydobyć z nich to, co najlepsze. Zdrowe środowisko to nie tylko zawodnicy i sztab trenerski, ale także lekarze i ludzie od strojów.

– Gra piątką obrońców? To system, którego nie wykluczaliśmy od samego początku, gdy do końca pozostało pięć lub sześć minut. Może nawet sześciu lub siedmiu. Nawet dwóch bramkarzy, ale autobus nie może mieć dwóch kierowców.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!