Advertisement
Menu
/ Onda Cero

Rodrygo: Mbappé zepchnie mnie na ławkę? To problem trenera

Rodrygo po meczu La Ligi z Athletikiem wyszedł do dziennikarzy w strefie mieszanej. Przedstawiamy wypowiedzi Brazylijczyka z tego spotkania z mediami na Santiago Bernabéu.

Foto: Rodrygo: Mbappé zepchnie mnie na ławkę? To problem trenera
Rodrygo w trakcie rozgrzewki. (fot. Getty Images)

– Gole zawsze dodają mi pewności siebie i ten ostatni mecz z Hiszpanią tutaj na Santiago Bernabéu też dodał mi pewności siebie. Dzisiaj wszystko poszło dobrze. To prawda, że dawno nie trafiłem, ale powtarzałem, że gram dobrze i po prostu nie wpadają gole. Dzisiaj znowu wpadły, a grałem jak zawsze. Bardzo się cieszę.

– Ile goli chcę strzelić, gdy mam już 15 bramek? Zawsze pozostaję w tej sprawie spokojny. Koledzy zawsze mnie wspierają i zawsze mam spokojną głowę, bo wiem, że zawsze wrócę do strzelania. Chciałem też wrócić, gdy potrzebowała mnie drużyna, a teraz nadchodzą też trudne starcia z City i chcę w nich dobrze zagrać. Co do liczby, zawsze chcę strzelić więcej niż w poprzednim sezonie [strzelił wtedy 19].

– Gra na lewym skrzydle? Tak, tam zawsze radzę sobie lepiej. Myślę, że styl naszej drużyny też faworyzuje tego, kto gra po lewej stronie. Cieszę się, że dzisiaj mi tak poszło i chcę to również powtarzać na prawym skrzydle.

– W następnym sezonie do ataku dojdą Mbappé i Endrick? Tak, jest nas wielu [śmiech]. Zobaczymy, nie wiem o Mbappé... Myślę, że jest blisko, bo wszyscy tak mówią. Ufam wam, ale też nie wiem, co się tam dzieje. Jednak tak, będzie nas wielu i zobaczymy, co zdecyduje trener.

– Mówi się, że Mbappé zepchnie mnie na ławkę? Nie myślę o tym nic. Skupiam się tylko na tym sezonie i jego dobrej końcówce z maksymalną liczbą tytułów. A kolejny sezon to problem trenera. Myślę, że to dobry problem [uśmiech]. Ja jestem spokojny.

– Kibice proszą, by stadion na City był ubrany na biało? Byłoby pięknie. Mam nadzieję, że wszyscy będą na biało.

– Kalkulacje w sprawie mistrzostwa? Nie, myślimy tylko mecz po meczu. W tym tygodniu odpoczniemy i potem mamy City, więc na razie zapominamy o lidze. Ale tytuł jest blisko.

– Dwumecz z City? To 50:50 jak zawsze. To wielka drużyna, ale my także nią jesteśmy. To będzie trudny mecz dla obu ekip i mam nadzieję, że wygramy my.

– Gra u siebie na fioletowo? Cóż, nie wiem, co mam o tym mówić [śmiech]. Ale ta koszulka też jest piękna. Fiolet to mój ulubiony kolor i przyniósł mi szczęście. Lubię też biały, ale bardzo lubię fiolet.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!