Advertisement
Menu
/ relevo.com

Relevo: Bayern wściekły na… Alabę

Stoper Realu Madryt jest jedną z osób, które najczęściej przekonują Kanadyjczyka do podpisania kontraktu z Los Blancos.

Foto: Relevo: Bayern wściekły na… Alabę
Alphonso Davies z plecakiem na plecach i słuchawkami w uszach. (fot. Getty Images)

Niemieccy dziennikarze podkreślają, że nadchodzą kluczowe dni, gdyż Bayern dał Daviesowi termin na podjęcie decyzji, czy przedłuży kontrakt z bawarską drużyną, czy nie. Jeśli sytuacja nie zmieni się o 180 stopni, obrońca poinformuje klub, że nie. Że jego celem jest Real Madryt.

Takie jest życzenie kanadyjskiego gracza Bayernu Monachium. Mając 23 lata, uważa, że ​​musi zrobić kolejny krok w swojej karierze i wsiąść do pociągu Realu Madryt. Chce grać w drużynie Los Blancos, a prowadzona od lata ubiegłego roku operacja dowodzona przez Juniego Calafata może zostać zamknięta w nadchodzących miesiącach.

Wśród głównych aktorów telenoweli z Daviesem pojawia się stary znajomy Bayernu. David Alaba jawi się jako jeden z najważniejszych motywatorów przejścia lewego obrońcy do drużyny Królewskich. Od wielu miesięcy opowiada Kanadyjczykowi cuda o Realu Madryt, w czasie, gdy dochodzi do siebie po poważnej kontuzji kolana, latając między Valdebebas a Innsbruckiem.

Alaba odegrał także kluczową rolę w adaptacji Daviesa w Bayernie. Dzięki zmianie pozycji Austriaka z lewego obrońcy na stopera młody defensor ugruntował swoją pozycję na lewej stronie. Davies podpisał kontrakt z Bawarczykami przechodząc z Vancouver Whitecaps z MLS, gdzie grał jako lewy skrzydłowy i dopóki Alaba nie przeniósł się na środek obrony, Davies nie grał w linii defensywnej.

Teraz obecny obrońca Realu po raz kolejny skupia się na teraźniejszości i przyszłości Alphonso. Powtarzające się wiadomości Austriaka do swojego kolegi niepokoją Bayern i dołączają do tych, które często wysyła mu również Vinícius Júnior. Strategię tę powtarza się bardzo często w ramach planu Juniego Calafata: stopniowego włączania jego celów do drużyny Realu. Wszyscy to młodzi piłkarze, pragnący odnieść sukces.

W Bayernie panuje rezygnacja. „Real Madryt nie skontaktował się z nami. Mogę powiedzieć, że złożyliśmy Alphonso bardzo konkretną i atrakcyjną ofertę. W pewnym momencie trzeba powiedzieć tak lub nie” – skomentował Max Eberl, dyrektor sportowy niemieckiego klubu w wywiadzie dla dziennika BILD. Odbyły się rozmowy w sprawie przedłużenia umowy Daviesa z bawarskim klubem, choć strony przyznają, że było to powierzchowne. Niemiecka drużyna musi znać zamiary Kanadyjczyka, bo ten jest jednym z tych, na których Bayern może zarobić dużą kwotę na planowaną w Monachium przebudowę.

Wszystko wskazuje na to, że kwestia transferu 23-latka do Realu Madryt rozstrzygnie się latem, jeśli Bayern i zarząd Los Blancos osiągną porozumienie w sprawie finansowej. Hiszpańska drużyna nie chce  płacić za Daviesa więcej niż 45 milionów euro, rozumiejąc, że w kolejnym sezonie może być wolnym graczem, a poza tym ma już z nim ustne porozumienie.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!