30. kolejka: Real nadal 8 punktów nad Barceloną

Real Madryt, Barcelona i Girona wygrały swoje mecze. Na szczycie tabeli nie doszło do żadnych poważnych zmian.

Rodrygo, Bellingham i spółka cieszą się z gola z Athletikiem. (fot. Getty Images)

Po wczorajszym meczu Barcelony z Las Palmas przyszła pora na odpowiedź Girony i Realu Madryt. Zespół z mniejszego miasta w Katalonii mierzył się z Realem Betis i choć dwukrotnie wychodził na prowadzenie ze sprawą goli Artema Dowbyka, Willian José dwukrotnie potrafił doprowadzić do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do innego napastnika. W doliczonym czasie gry Cristhian Stuani strzelił gola na 3:2, a goście nie mieli już czasu na odpowiedź.

Barça czekała na wpadkę Realu Madryt, ponieważ zbliżyła się do lidera na zaledwie pięć punktów. Królewscy w meczu z Athletikiem nie mogli liczyć na Viniego, ale bohaterem pierwszej połowy był Rodrygo, który pięknym uderzeniem pokonał bramkarza z Kraju Basków i dał Realowi prowadzenie. W drugiej połowie Brazylijczyk dorzucił drugie trafienie, a Real po bardzo spokojnym spotkaniu może dopisać sobie kolejne 3 punkty.