Advertisement
Menu
/ marca.com

Ancelotti przekonany o wszechstronności Viníciusa

Zeszłego lata postawiono na diament, ale jaką formację wybiorą Ancelotti i jego sztab po dołączeniu do drużyny Kyliana Mbappé? I gdzie w tym wszystkim będzie miejsce Viníciusa?

Foto: Ancelotti przekonany o wszechstronności Viníciusa
Vinícius tłumaczy coś Carlo Ancelottiemu. (fot. Getty Images)

Mniej więcej rok temu, gdy Real Madryt podejmował kroki w kierunku podpisania kontraktu z Jude Bellinghamem, a klub wciąż walczył o Ligę Mistrzów, Włoch wraz ze swoim sztabem trenerskim przewidywał to, co czeka go w przyszłości po transferze Anglika. Teraz myśli o teraźniejszości, ale także i o przyszłości, choć wieści o przybyciu Mbappé wciąż nie są oficjalne.

Carlo Ancelotti po raz kolejny przewidywał. Powiedział to na konferencji prasowej i zaskoczył wielu. Włoch uważa, że ​​Vinícius może grać w dwójce napastników: „Myślę, że Vini może grać w środku. Nie jako środkowy napastnik, ale w parze napastników. Chociaż lubi schodzić do boku, to i tam czuje się tam bardzo komfortowo, bardzo się poprawił i wchodzi na boisko, by wypełniać swoje zadania. Wiele razy było to dla niego dobre. Jednak chcę go wystawiać tam, gdzie czuje się najlepiej, czyli na lewym skrzydle”.

Trener swego czasu wysłał Brazylijczykowi podwójną wiadomość. Lepiej graj na lewej stronie, ale wchodź również w pole karne. 23-latek od czasu przybycia do Realu Madryt pokazał umiejętność przystosowania się do wszystkiego i poprawy we wszystkich aspektach. Odkąd Ancelotti potwierdził tę możliwą metamorfozę lub symbiozę z nową pozycją, Vinícius wiedział, jak wykorzystać przebywanie bliżej bramki, bu udało mu się nawet zdobyć hattricka. Valencia i Celta już wiedzą, co to znaczy cierpieć z ręki (a raczej nogi) Brazylijczyka.

To, co zawodnik Realu Madryt pokazał w ubiegły wtorek na Bernabéu, to to, że już wie, jak grać u boku Endricka (z pewnością zacznie z nim występować od 30 czerwca tego roku) i Rodrygo. W przyszłym sezonie cała trójka będzie dzielić szatnię, a także będzie razem na boisku, a na stadionie Królewskich dali jasno do zrozumienia, że ​​mogą uzupełniać doskonale, nawet jeśli mieli na to tylko 26 minut.

Czy to wszystko jest sygnałem, co może oznaczać przybycie Mbappé ? Czas pokaże, ale Włoch jest specjalistą od znajdowania plusów tam, gdzie inni widzą problem. Pokazuje to już od dłuższego czasu i ewentualne przybycie piłkarza PSG uważa za świetną wiadomość, a nie niedogodność. Prawda jest taka, że ​​system, jaki stosuje Ancelotti, pozwala zawodnikom na ciągłe wymienianie się pozycjami w ataku. Ruch jest częścią taktyki i często możemy zobaczyć jak Vini i Rodrygo spotykają się podczas ataku w podobnym miejscu na boisku.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!