Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ RealMadridTV

Ancelotti: Trzeba myśleć o tych, którzy są dostępni, a nie o nieobecnych

Carlo Ancelotti pojawił się dzisiaj na konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem 1/8 finału Ligi Mistrzów z Lipskiem. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tego spotkania z dziennikarzami na RB Arenie. Pełny zapis pojawi się na portalu tradycyjnie w dniu meczu.

Foto: Ancelotti: Trzeba myśleć o tych, którzy są dostępni, a nie o nieobecnych
Carlo Ancelotti w trakcie konferencji przed meczem Ligi Mistrzów. (fot. Getty Images)

– Podchodzimy w dobrej dyspozycji. Mamy dobrą serię, dobry moment, drużyna jest zmotywowana i podekscytowana, wraca Liga Mistrzów. Zagramy z silnym rywalem, jakościowym rywalem. To drużyna, która gra intensywny futbol i ma dużo jakości w ataku. Trzeba rozegrać kompletne spotkanie, szczególnie w obronie, ale także w ataku. Do tego mamy jednak jakość.

– To najlepszy sezon w mojej karierze? Nie wiem, czy to najlepszy sezon. Pod względem serii wyników, tak. Przegraliśmy tylko dwa mecze. Widzę solidny zespół, poważny zespół, zmotywowany, z dobrą atmosferą. Wszyscy dokładają swoje i nikt się nie skarży. Na razie wszystko idzie dobrze. Patrzymy, co się wydarzy. Dochodzimy do tego momentu w dobrej sytuacji. Dzięki charakterowi i jakości zawodników potrafiliśmy poradzić sobie z problemami.

– Czy Vinícius zrozumiał, że przy takiej grze jak z Gironą może być najlepszy? Jeśli Vinícius będzie potrafił grać jak z Gironą, to tworzy różnicę. W Viníciusie wyróżniam to, że przy wielkiej jakości, wykorzystywaniu intensywności i wykorzystywaniu szybkości, on utrzymuje ciągłość przez pełne 90 minut. Wiele ekip i rywal wytrzymuje to w pierwszej połowie, ale w drugiej połowie opada. To dla mnie wyróżnia się u niego najbardziej.

– Nigdy nie myślimy o tych, których nie ma. Trzeba myśleć o tych, którzy są dostępni. Można myśleć, że nie ma Bellinghama, ale bez niego wygraliśmy 4 na 4 mecze. To znaczy, że inni, jak Brahim czy Joselu, dobrze go zastępowali. Bellingham to bardzo ważny piłkarz, ale jak mówię, te braki były szansą na znalezienie większej motywacji.

– Decyzja o bramkarzu? Ja widzę to klarownie. Ty za bardzo się nie martw, dowiesz się jutro [uśmiech].

– Trener Lipska powiedział, że najtrudniej przekonać piłkarzy do swojego pomysłu, a u mnie Tchouaméni to stoper, a Camavinga to boczny obrońca? Oczywiście przekonanie piłkarza jest ważne, ale trzeba wiedzieć, czy da się to zrobić. Gdy rozmawiasz z piłkarzem, jasno widzisz, czy chce grać na danej pozycji. Praktycznie wszyscy się zgadzali, bo widzą problemy zespołu i chcą dodać coś swojego. Jednak oczywiście pytam ich o zdanie, bo nie wystawię kogoś, kto nie chce gdzieś grać. Nigdy nie forsuję rzeczy, ale na pewno próbuję ich przekonać do pomysłu.

– Dotychczas to Brahim najczęściej zastępował Bellinghama? Tak, to dobra wskazówka... Ale mamy inne opcje, które musimy wziąć pod uwagę. Lipsk jest mocny w stałych fragmentach. Brahim nie jest gigantem i górne piłki to nie jest jego mocna strona. Do tego Carvajal doskonale zagrał na stoperze. Czy mam go zdjąć ze stopera? Nie wiem [uśmiech]. Pomyślę o tym.

– Powrót Kroosa do reprezentacji? Toni Kroos ma prawo wybrać, co tylko zechce. EURO to ważne rozgrywki. Powrót do gry dla Niemiec może mu pomóc. Uszanujemy jego decyzję. Ma prawo wyboru.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!