Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ relevo.com

Desperacka próba Tuchela, aby zatrzymać Daviesa

Thomas Tuchel publicznie odniósł się do sytuacji Kanadyjczyka, apelując do zarządu, by ten zrobił wszystko, co w ich mocy, żeby zatrzymać w zespole obrońcę, którego kontrakt wygasa w 2025 roku.

Foto: Desperacka próba Tuchela, aby zatrzymać Daviesa
Fot. Getty Images

Strach przed utratą 23-letniego Alphonso Daviesa po zakończeniu sezonu jest w Bayernie bardziej wyczuwalny niż kiedykolwiek. Kanadyjski obrońca, któremu kontrakt wygasa w czerwcu 2025 roku, wciąż nie przedłużył umowy z bawarskim klubem, a Real Madryt już uwzględnia go w planach na następny sezon, jak donosiło Relevo już 13 listopada. W piątek Thomas Tuchel wysłał desperacką wiadomość do władz klubu, aby próbowano go zatrzymać.

„To nasz zawodnik i absolutnie kluczowy gracz. Wie, jak wysoko go cenimy. Dla mnie długość kontraktu zawodnika niczego nie zmienia. On gra regularnie na najwyższym poziomie, a ja ufam zarządowi i Christophowi Freundowi (dyrektor sportowy) oraz Janowi-Christianowi Dreesenowi (dyrektor generalny), którzy się tym zajmują. Mam nadzieje, że im się uda”, powiedział szkoleniowiec Bayernu. Davies rozpoczął 21 z 23 dotychczasowych meczów – odpoczywał przeciwko Heidenheim tuż przed przerwą na kadry i przeciwko Kolonii tuż po niej – i z każdym meczem wracał do swojej najlepszej dyspozycji.

Co więcej, Tuchel powiedział, że jest „spokojny”, jeśli chodzi o plotki na temat przyszłości obrońcy. „Jest jeszcze bardzo młody, jest we właściwym miejscu, gra regularnie na najwyższym poziomie i ma potencjał, by dalej się rozwijać. Dlatego jestem spokojny; ufam ludziom odpowiedzialnym za klub”, stwierdził przed ostatecznie przełożonym starciem z Unionem Berlin.

Davies „obecny” w Valdebebas
W zarządzie Realu Madryt panuje całkowita zgoda co do tego, że Kanadyjczyk przybędzie do Valdebebas latem przyszłego roku, informuje Relevo. Dyrektorzy pracują nad operacją od ponad roku i uświadomili mu, że jest głównym celem Królewskich na lewy bok obrony, pozycję, wokół której regularnie pojawiają się w Madrycie wątpliwości. Davies odrzucił kilka ofert przedłużenia kontraktu z Bayernem i cieszy się na ewentualną możliwość gry w stolicy Hiszpanii.

Ponieważ jego kontrakt wygasa w 2025 roku, Bayern jest zobowiązany do wynegocjowania jego odejścia za rozsądną cenę, aby uniknąć jego odejścia za darmo po wygaśnięciu umowy. Real jest skłonny wyłożyć pieniądze na transfer i w rzeczywistości na spotkaniach, które dyrektorzy sportowi, na czele z José Ángelem Sánchezem, odbywają co jakiś czas, przybycie obrońcy Bayernu jest uważane za bardzo zaawansowane.

W Valdebebas Davies uważany jest za gracza wyróżniającego się w pracy defensywnej i uważają, że idealnie wpisuje się w politykę sprowadzania młodych zawodników (ma jeszcze 23 lata) i mają nadzieję, że jego ofensywny profil wpasuje się w projekt. Ancelotti lubi Mendy'ego, ale jego nawracające problemy fizyczne i ograniczenia w ataku skazują go na porażkę. Klub planuje sprowadzić Daviesa i zatrzymać wychowanka Frana Garcíę.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!