Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ relevo.com, mundodeportivo.com

Relevo: Real rozmawiał z agentem Nico Williamsa

Real był zainteresowany zakontraktowaniem Nico Williamsa, ale chciał, by ten nie przedłużał umowy z Athletikiem i opuścił baskijski klub za darmo. Piłkarz zdecydowanie odmówił.

Foto: Relevo: Real rozmawiał z agentem Nico Williamsa
Fot. Getty Images

To było kilka miesięcy temu. Felix Tainta, potężny baskijski agent, spotkał się z wyższym rangą działaczem Realu Madryt. Powód: Nico Williams. Reprezentantowi Hiszpanii zaczynał się ostatni rok kontraktu, a Los Blancos chcieli rozeznać sytuację zawodnika, którego negocjacje z Athletikiem były już w toku, ale nie zostały jeszcze zakończone.

Relevo podaje, że stołeczny klub od razu zaznaczył jednak, iż jest zainteresowany tym, aby Nico dołączył do drużyny... za darmo. Oznaczało to, że gracz nie przedłużyłby umowy ani zimą, ani latem, ale tego Williams i jego agent nigdy nie brali pod uwagę. Wychowanek Los Leones nie zamierzał opuszczać Athleticu za darmo ani teraz, ani za kilka lat. Z wdzięczności dla klubu, jeśli pewnego dnia odejdzie, to da na sobie zarobić. Rozważanie przeprowadzki do Madrytu bez przedłużenia kontraktu było dla niego nierealne i nieopłacalne.

Między stronami odbyła się więcej niż jedna rozmowa, ale bez postępów. Po pierwsze dlatego, że Nico był bardziej skłonny do prolongaty umowy. Po drugie, Real nigdy nie chciał płacić za tego zawodnika, nawet jeśli transfer miałby się odbyć po niższej cenie. City również bez rezultatu analizowało jego transfer, podobnie jak Barça, która też była śledziła sytuację Nico. Wreszcie 21-latek przedłużył kontrakt, kończąc operę mydlaną, która trwała dłużej niż to konieczne, a nawet ze zwrotem akcji ze strony agenta, kiedy wszystko było już ustalone. Na szczęście dla skrzydłowego nie zostało to źle odebrane. Gracz przedłużył umowę i jest szczęśliwy. Ma 21 lat i czas, aby dalej rozwijać się w Bilbao… Odejdzie, jeśli tylko pojawi się oferta, która go usatysfakcjonuje. 

Athletic w piątek oficjalnie ogłosił przedłużenie kontraktu z młodszym z braci Williamsów. Nowy będzie obowiązywał do czerwca 2027 roku. Według Mundo Deportivo (które podawało tę informację w kontekście Barcelony) klauzula wykupu młodego skrzydłowego będzie wynosić około 50 milionów euro. W obecnym sezonie ligi hiszpańskiej 21-latek zagrał w 11 spotkaniach (809 minut), zdobył gola i zanotował aż 7 asyst. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!