Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ marca.com

Davies wciąż opiera się ofertom Bayernu

Kontrakt Kanadyjczyka z Bayernem obowiązuje tylko do czerwca 2025 roku, a niemiecki klub obawia się straty podstawowego lewego obrońcy.

Foto: Davies wciąż opiera się ofertom Bayernu
Fot. Getty Images

Przyszłość Alphonso Daviesa pozostaje nierozwiązana. Jak donosiły niemieckie media, w tym tygodniu doszło do spotkania pomiędzy agentem zawodnika a liderami Bayernu Monachium. Bawarski klub zdaje sobie sprawę, że ma u siebie czołowego lewego obrońcę i chce zrobić wszystko, by go zatrzymać. Problem polega na tym, że w tej chwili nie wie jak to zrobić. 

Co prawda Bawarczycy nie rozpaczają, gdyż wiedzą, że mają jeszcze czas, ale zdają sobie sprawę, że piłkarzem interesują się wiele czołowych drużyn i każde spotkanie zakończone bez porozumienia stron to krok w tył na drodze do pozostania Kanadyjczyka. Real Madryt znajduje się na czele drużyn chcących zakontraktować 23-latka. Królewscy utrzymują doskonałe relacje z Bayernem, choć ten był jednym z pierwszych zespołów, które wystąpiły przeciwko utworzeniu Superligi. 

To, do czego nie chcą dopuścić w Monachium, to powtórzenie się sytuacji jak z Alabą, a tym bardziej w przypadku zawodnika, który w momencie wygaśnięcia kontraktu będzie miał jedynie 24 lata. Stąd naleganie i stopniowe podnoszenie oferty do warunków żądanych przez Kanadyjczyka. W Niemczech mówi się o bardzo wysokiej ofercie, ale przywódcy Bayernu jasno deklarują, że dla utrzymania porządku w szatni nie przekroczą dopuszczalnych przez siebie granic. 

Real czeka, nie spieszy się, choć prawdą jest, że jego plan na lato obejmuje wzmocnienie lewej obrony. Powrót Mendy'ego do rywalizacji i jego regularność napawa optymizmem, jednak gdy mowa o Francuzie, zawsze pojawiają się wątpliwości dotyczące jego podatności na kontuzje. Sztab uważa Mendy'ego za defensora idealnie balansującego między atakiem a obroną, ale klub nadal nie przedstawił zawodnikowi oferty nowej umowy, która wygasa, jak w przypadku Daviesa, w czerwcu 2025 roku. Na razie nie zapowiada się, by taki ruch miał mieć miejsce. 

Jeśli chodzi o Frana Garcíę, w klubie uważają, że musi się jeszcze przyzwyczaić do nowego zespołu, a w zasadzie do powrotu do domu. Nadal sądzą, że jest dobrym uzupełnieniem kadry i może to udowodnić dobrymi minutami spędzonymi na boisku. Biorąc wszystko wymienione pod uwagę, Real pozostaje cierpliwy w obliczu tego, co może wydarzyć się w Monachium. Niewykluczone, że jeśli Davies nie przedłuży kontraktu w czerwcu, Los Blancos złożą szefom bawarskiego klubu propozycję znalezienia porozumienia w sprawie transferu gotówkowego. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!