Austria lepsza od Niemców, dobry występ Alaby

Austria pokonała Niemcy 2:0 i można przy tym napisać, że to był najniższy wymiar kary. Alaba zapisał na koncie asystę drugiego stopnia, a Rüdiger i spółka będą chcieli o tym spotkaniu jak najszybciej zapomnieć.

Austria po raz drugi z rzędu pokonała Niemcy. Chociaż w obu przypadkach mowa jest o meczach towarzyskich, to i tak jest to osiągnięcie godne wzmianki. Dzisiaj Austriacy byli drużyną wyraźnie lepszą, a w osiągnięciu korzystnego wyniku pomogło im głupie zachowanie Sané, który osłabił swoją reprezentację na początku drugiej połowy. Alaba i Rüdiger znaleźli się w podstawowych składach i spędzili na murawie prawie cały mecz (Alaba został zmieniony w 89. minucie). Lepiej ten występ oczywiście zapamięta David. Nie dość, że jego drużyna zaliczyła dobre spotkanie, to on sam miał udział przy drugim golu. Antonio miał więcej pracy defensywnej, no i drugim trafieniu Gregoritsch wyprowadził go w pole.

Od początku meczu Niemcy miały przewagę… ale właściwie ograniczało się to tylko do posiadania piłki. Więcej z gry mieli Austriacy. Oni też wyszli na prowadzenie po bardzo ładnym zespołowym kontrataku. Wykończył go Sabitzer po podaniu Baumgartnera. Rüdiger nie zawinił przy tym golu, chociaż był ostatnim niemieckim zawodnikiem, który dotknął piłkę. Niemcy w pierwszej części w ofensywie pokazali niewiele, a w drugiej połowie było im znacznie trudniej.

Wynikało to z tego, że na samym jej początku po bezmyślnym zachowaniu z boiska wyleciał Sané. Zawodnik Bayernu najpierw sfaulował Mwene, a później ze zbyt dużą siłą zareagował na zaczepkę rywala. Grając w dziesiątkę, pracy w defensywie Rüdiger i spółka mieli więcej. Austriacy walczyli o drugiego gola. Nagelsmann musiał dokonać korekt w składzie i szansę na debiut w reprezentacji otrzymał Robert Andrich. Nie uchroniło to Niemców przed stratą bramki. Alaba znakomitym podaniem rozpoczął atak, który pięknym strzałem wykończył Baumgartner. Rüdiger w tej sytuacji dał się wyciągnąć Gregoritschowi, co stworzyło miejsce za jego plecami. W ostatnich minutach niewiele brakowało do trzeciego gola dla Austrii, chociaż ostatecznie nie udało się go zdobyć.

Austria – Niemcy 2:0 (1:0)
1:0 Sabitzer 29’ (asysta: Baumgartner)
2:0 Baumgartner 73’ (asysta: Gregoritsch)

Austria: A. Schlager, Alaba (Danso 89’), Mwene (Wöber 69’), Lienhart, Seiwald, Baumgartner (Schmid 81’), Posch, X. Schlager, Sabitzer (Seidl 89’), Gregoritsch (Kalajdžić 81’), Laimer (Entrup 89’).

Niemcy: Trapp, Hummels, Tah, Rüdiger, Havertz (Ducksch 77’), Gündoğan (Kimmich 61’), Goretzka (Andrich 61’), Sané (czerwona kartka 49’), Brandt (Henrichs 52’), Gnabry (Wirtz 61’), Füllkrug (Müller 46’).