José Félix Díaz z dziennika MARCA poinformował po północy, że według jego źródeł z marokańskiej federacji, Brahim zdecydował się grać dla reprezentacji Maroka. Dziennikarz twierdzi, że zmiana kadry atakującego jest w toku i do rozwiązania pozostają szczegóły administracyjne.
José Álvarez w nocnym telewizyjnym Chiringuito przekazał, że otoczenie Brahima zaprzecza tej informacji i 24-latek nie zamierza zmieniać swojego sportowego paszportu, pozostając do dyspozycji dla Hiszpanii. Ten dziennikarz dodał, że otoczenie piłkarza wypuszczone informacje traktuje jako formę nacisku na gracza.
Brahim był reprezentantem Hiszpanii w jej wszystkich kategoriach wiekowych, w tym w kadrze seniorów, w której wystąpił tylko raz w czerwcu 2021 roku, gdy kadra U-21 zastąpiła w sparingu reprezentację Luisa Enrique przed EURO z powodu zakażenia koronawirusem przez Sergio Busquetsa.
Maroko może powołać Brahima, bo ten ma paszport tego kraju dzięki swojemu ojcu i babci. Przepisy FIFA pozwalają Brahimowi z miejsca grać dla Maroka nawet przy jednym rozegranym meczu dla seniorskiej Hiszpanii.
MARCA dodaje, że Real Madryt jest niechętny temu ruchowi, bo najpewniej oznaczałby on powołanie zawodnika na zimowy Puchar Narodów Afryki, gdy przy Pucharze Króla atakujący byłby potrzebny, by pokryć tradycyjne rotacje w tym okresie.
Komentarze (11)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się