REKLAMA
REKLAMA

„Osasuna może sprawić niespodziankę na Bernabéu”

Oier Sanjurjo udzielił wypowiedzi dla nawarskich mediów przy okazji prezentacji biegu charytatywnego, który odbędzie się w Pampelunie w przyszłym tygodniu. Legendarny zawodnik Los Rojillos wspominał mecze z Realem Madryt i ocenił szanse drużyny w sobotnim starciu na Santiago Bernabéu.
REKLAMA
REKLAMA
„Osasuna może sprawić niespodziankę na Bernabéu”
Fot. Getty Images

– Szanse Osasuny na Santiago Bernabéu? Myślę, że Osasuna wygląda dobrze, może sprawić niespodziankę. To będzie jednak możliwe wyłącznie dzięki niesamowitemu wysiłkowi i solidności w obronie.

REKLAMA
REKLAMA

– To prawda, że kiedy Osasuna gra na El Sadar, to chcemy, aby wygrywała, jednak z drugiej strony na wyjazdach zdobywają bardzo ważne punkty, które pomagają zrealizować cel, jakim jest utrzymanie w lidze.

– Wspomnienia meczów z Realem Madryt? To bardzo wymagające spotkania. To zawodnicy, którzy może są nieco wyżej pod względem fizyczności i doświadczenia. Nie mówiąc o różnicy w jakości, choć teraz to się coraz bardziej wyrównuje. Musisz otrzeć się o perfekcję. 

Canteranos w kadrze Jagoby Arrasate? To coś wspaniałego, co potwierdza, że od wielu lat sprawy zmierzają we właściwym kierunku. Miło jest patrzeć, jak wzmacniają klub. To coś kluczowego, niezbędnego, by nadal utrzymać napływ utalentowanych chłopaków, którzy wzmacniają pierwszą drużynę.

– Wybuch talentu Ikera Muñoza? Ma wyczucie i umiejętność ustawienia się na boisku, które przykuwają uwagę. Są też Pablo Ibáñez, Aimar… Wszyscy pokazują się z dobrej strony, a Jagoba daje szansę wszystkim, by pokazali, że chcą dostać miejsce. 

– Co teraz porabiam? W tym momencie staram się wyciszyć, chcę nieco odpocząć. Tyle lat gry na wysokim poziomie to ogromny stres, bycie gotowym codziennie na 100%, trzymanie gardy, ponieważ codziennie trzeba dawać z siebie wszystko. Ten czas mi służy, ponieważ mogę złapać powietrze.

REKLAMA
REKLAMA

– Czy jestem zadowolony z mojej kariery? Bardziej niż zadowolony. Jestem spełniony. Nie mógłbym prosić o więcej, niż dokonałem, szczerze. Sięgnąłem sufitu, jeśli chodzi o moje umiejętności i zalety piłkarskie. Mogłem cieszyć się grą w rozgrywkach każdego rodzaju. Myślę, że moja kariera była więcej niż udana.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

REKLAMA