Advertisement
Menu
/ RealMadridTV

Ancelotti: Według mnie mamy najlepszą drużynę na świecie

Carlo Ancelotti pojawił się dzisiaj na konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem fazy grupowej Ligi Mistrzów z Napoli. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tego spotkania z dziennikarzami na Stadio Diego Armando Maradona. Pełny zapis pojawi się na portalu tradycyjnie w dniu meczu.

Foto: Ancelotti: Według mnie mamy najlepszą drużynę na świecie
Fot. Getty Images

– Jaki mecz musi rozegrać Real? Zagramy z jedną z najlepszych ekip we Włoszech. Utrzymali strukturę i to jak zawsze będzie wyrównane starcie. Zagramy z rywalem, który ma poziom i indywidualności oraz świetną atmosferą. Musimy rozegrać poważne spotkanie i spróbować powtórzyć mecz w Gironie. Myślę, że z tą podstawą można będzie wyciągnąć coś pozytywnego także z tego meczu.

– Bellingham to najlepszy piłkarz na świecie? Bellingham świetnie się zaaklimatyzował w nowej ekipie. Radzi sobie świetnie, pokazuje pełnię swoich umiejętności. Dla nas nie jest ważne, czy ktoś może uważać go za najlepszego. Według mnie mamy najlepszą drużynę na świecie. Cieszymy się z faktu, że Bellingham gra dla nas.

– Dlaczego Modrić nie zagrał w dwóch ostatnich meczach? To dosyć zaskakujące, że Modrić nie ma tej samej roli co w przeszłości. Rozegrał jednak pierwszy mecz Ligi Mistrzów czy derby. W tych dwóch ostatnich meczach nie zagrał, bo po prostu rywalizacja w środku pola jest bardzo duża i czasami ktoś może zostać na ławce. Nie mamy z nim żadnego problemu, a on nie ma żadnego problemu z nami. Szanuję go bardzo jako zawodnika i człowieka, ale czasami muszę podejmować decyzje, które kosztuję wiele każdego z nas, także mnie.

– Czy mam powód, by zmienić jedenastkę z Girony? Oczywiście mamy wątpliwości, na pewno u was są większe. Dla mnie wszystko jest dosyć klarowne. Mamy wiele opcji. Mendy jest całkowicie zdrowy i gotowy do gry, zregenerował się. Nie ma wielu powodów do zmian pod względem futbolu i nastawienia. Broniliśmy świetnie poza pierwszymi 5 minutami. Myślę, że dla nas w każdym meczu najważniejsza jest dobra obrona, bo jeśli zachowamy czyste konto, mamy większe szanse na wygraną niż przegraną.

– Rywalizacja Rodrygo z Joselu? Wiem, kto zacznie. To jest klarowne. Chcesz wiedzieć? [śmiech] Zdradzenie tego tobie nie jest już tak klarowne [śmiech].

– Prezes Napoli powiedział, że nie zdobyłem uznania kibiców Napoli i dlatego musieliśmy się pożegnać? Mam świetne stosunki ze wszystkimi. Wracanie do przeszłości nie ma wielkiego sensu. Jak zawsze mówię, kiedy relacja trenera z klubem nie ma dobrego feelingu, to lepiej jest to przerwać i uważam, że to była najlepsza decyzja dla Napoli i także dla mnie, bo po 2 latach wróciłem wtedy do najlepszego klubu na świecie.

– Czy Camavinga będzie częściej grać na lewej obronie i jak trudno go do tego przekonać? Myślę, że to jedna z opcji. Najlepsze jest to, że to kompletny gracz, który może występować na wielu pozycjach. Co do przekonywania go, to myślę, że jest przekonany, bo jeśli proponujesz mu lewą obronę lub ławkę, to woli grać na lewej obronie.

– Sytuacja Nacho po czerwonej kartce? Nacho przeprosił Portu i co ma zrobić więcej... Jak mówiłem po meczu, to był brak jasności umysłu. On przeprosił i rywal to zaakceptował. Na tym temat się kończy.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!