Potomkowie Zinédine'a Zidane'a od lat przewijają się przez młodzieżowe zespoły Los Blancos. Tym razem przyszedł czas na najmłodszego członka klanu. Mowa o Elyazie. Urodzony w 2005 roku syn Zizou jest środkowym lub bocznym obrońcą. Z racji na wagę nazwiska podobnie jak jego bracia w oficjalnych źródłach w pierwszej kolejności woli on legitymować się nazwiskiem matki, czyli Fernández.
Elyaz wyróżnia się warunkami fizycznymi i grą w powietrzu, o czym można było się przekonać w minioną niedzielę. 17-latek nie zaprzepaścił szansy, jaką dał mu Arbeloa. W starciu z Villanovense pojawił się w drugiej połowie po czerwonej kartce dla Ariela Nkogue i od razu strzelił gola po uderzeniu głową. Niewykluczone, że w kolejnym spotkaniu wystąpi już od początku.
Defensor jest już młodzieżowym reprezentantem Francji, z kadrą U-17 zdobył mistrzostwo Europy. W lutym tego roku wziął nawet udział w treningu pierwszego zespołu. Formalnie od tego sezonu jest już graczem Juvenilu A. Tak oto w Madrycie dochodzi do przedłużenia rodu Zidane. Nie brakuje osób twierdzących, że najmłodszy potomek legendarnego pomocnika jest w rzeczywistości tym najbardziej utalentowanym.
Przed nim w Valdebebas swoich sił próbowało lub wciąż próbuje jego trzech braci. 28-letni Enzo jest ofensywnym pomocnikiem, który obecnie pozostaje bez klubu. W zeszłym sezonie występował w barwach Fuenlabrady. Jako 16-latek po raz pierwszy miał okazję trenować z pierwszym zespołem, a w 2016 roku zadebiutował za Mourinho w starciu Pucharu Króla z Culturalem.
Luca ma dziś 25 lat i jest brakarzem. Zaliczył zdecydowanie najdłuższy etap w pierwszym zespole. Przez jakiś czas pozostawał trzecim golkiperem i zanotował dwa mecze – w 2018 roku z Villarrealem na wyjeździe i w 2019 z Huescą u siebie. Dziś jest graczem pierwszego składu w Eibarze (Segunda), a poprzednio grał także w Racingu Santander i Rayo.
Theo to 20-letni środkowy pomocnik. Na co dzień jest jednym z ważnych ogniw Raúla w Castilli. Wyróżnia się pracowitością, poważnym podejściem do obowiązków i skromnością. Trener zdecydowanie lubi graczy o takim profilu. Został nawet mianowany jednym z kapitanów. Umie dynamicznie ruszyć do przodu i sporo wnosi do ataku. Wielokrotnie pojawiał się na treningach pierwszej drużyny.
Komentarze (13)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się