Advertisement
Menu
/ realmadrid.com

Oficjalnie: Arda Güler piłkarzem Realu Madryt

Królewscy potwierdzili pozyskanie 18-letniego tureckiego pomocnika. Media twierdzą, że piłkarz w następnym sezonie może być graczem pierwszej drużyny, ale ta decyzja zapadnie po letnich przygotowaniach. Prezentację zaplanowano na jutro.

Foto: Oficjalnie: Arda Güler piłkarzem Realu Madryt
Fot. Getty Images

„Real Madryt i Fenerbahçe doszli do porozumienia w sprawie transferu Ardy Gülera, który zwiąże się z klubem kontraktem na sześć najbliższych sezonów”, poinformowali Królewscy w pierwszym artykule na temat Turka na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Pomocnik zostanie zaprezentowany w Valdebebas w piątek 7 lipca o godzinie 12:00. Następnie weźmie udział w konferencji prasowej i będzie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Zawodnik i jego najbliżsi dzisiaj o godzinie 15:00 mieli wylecieć ze Stambułu do Madrytu.

Media informują, że Real Madryt zapłaci Fenerbahçe 20 milionów euro, zagwarantuje mu 20% z następnej sprzedaży i zapisze w umowie niesprecyzowane bonusy za zrealizowane cele. Mario Cortegana z The Athletic podał, że ostateczna kwota transferowa nie przekroczy 30 milionów euro, a w Turcji wskazuje się, że zmienne mogą sięgnąć 10 milionów euro. Dodatkowo w Katalonii naciska się, że do tej kwoty należy doliczyć nawet 20-milionową prowizję dla rodziny gracza. Oficjalne potwierdzenie kwot operacji można znaleźć w tym artykule.

Wstępnie podawano, że Güler w następnym sezonie będzie piłkarzem Realu Madryt, ale turecki Fanatik dzisiaj poinformował, że sprawa nie jest rozstrzygnięta i mówi się też o potencjalnym wypożyczeniu do Bayeru Leverkusen w celu rozwoju pod okiem Xabiego Alonso, który za rok może zastąpić Carlo Ancelottiego na stanowisku trenera Królewskich. Hiszpańskie media zaczynają podawać, że ta kwestia rozstrzygnie się po letnich przygotowaniach do sezonu. W tym momencie w kadrze pierwszego zespołu znajduje się 23 piłkarzy i jeśli Güler miałby zostać w drużynie, to wolne pozostają dwa numery: 9 i 25.

Arda Güler w lutym skończył 18 lat. W pierwszej drużynie Fenerbahçe zadebiutował dwa lata temu i rozegrał w niej w sumie 51 meczów, w tym 35 w poprzednim sezonie. W tym okresie strzelił 9 goli i zaliczył 12 asyst. W listopadzie 2022 roku zaliczył też debiut w seniorskiej reprezentacji Turji, w której na ten moment ma 4 występy i gola.

O Turka w ostatnich tygodniach zabiegały jedne z największych klubów w Europie, a najdalej w walce zajść miały Barcelona, Milan i właśnie Real Madryt. Ostatecznie Królewscy zdecydowali się na tę operację w kontekście zawodnika, którego mieli obserwować od dwóch lat i którego zachwala główny skaut klubu Juni Calafat.

¡Bienvenido, Arda!

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!