Szkotka jest na tę chwilę jedyną piłkarką Las Blancas, która zmieniła numer na koszulce. Tym samym wolna pozostaje „jedenastka”, w której Weir występowała w poprzednim sezonie, w którym od samego początku zaskarbiła sobie serca kibiców dzięki świetnym występom i przejęciu roli liderki drużyny Alberto Torila. W zakończonym sezonie 28-letnia pomocniczka rozegrała 42 spotkania, w których strzeliła 28 goli i zanotowała 17 asyst we wszystkich rozgrywkach, będąc najlepszą zawodniczką Królewskich w obu aspektach.
W drugim sezonie gry dla Las Blancas Weir ma przed sobą kolejny cel: zostać najlepszą goleadorką w historii żeńskiej sekcji Realu Madryt. Jeśli Szkotka utrzyma formę z minionego roku, to nie będziemy na to zbyt długo czekać. Weir traci do pierwszej w tym zestawieniu Esther 11 bramek i ma wielką szansę wyprzedzić Hiszpankę jeszcze w tym roku.
Jeśli chodzi o pozostałe zawodniczki, to – jak już wspomnieliśmy – w tym momencie nie doszło do innych zmian. Dwie piłkarki, które potencjalnie mogłyby przejąć „jedenastkę” po Weir, pozostały przy swoich numerach: Caicedo przy 19, a Athenea przy 22. Do tego wolne pozostają numery 12, 13, 15, 17 i 25.
Komentarze (7)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się