Advertisement
Menu
/ relevo.com

„Kocham was! Dziękuję, dziękuję i dziękuję”

Vinícius był wdzięczny za wsparcie, które wczoraj okazał mu cały Real Madryt: koledzy z drużyny, koszykarze, piłkarki, kibice na Santiago Bernabéu i prezes.

Foto: „Kocham was! Dziękuję, dziękuję i dziękuję”
Fot. Getty Images

Niewiele wątpliwości pojawiło się wokół Viníciusa w ciągu ostatnich kilku dni na temat uczucia, jakim darzy Real Madryt, chociaż jeśli były jakieś, Santiago Bernabéu chętnie je rozwiało. Bardziej niż mecz ligowy, wydawało się to hołdem dla Brazylijczyka: wszystkie wysiłki koncentrowały się na okazywaniu mu wsparcia i potępianiu aktów rasizmu, których doświadczył w ostatnim meczu z Valencią na Estadio Mestalla. Zdjęcie obiegło cały świat, podobnie jak to, na którym Brazylijczyk stoi obok Florentino Péreza w loży i ogląda na żywo mecz Królewskich z Rayo. Po spotkaniu 22-latek napisał na Instagramie: „KOCHAM WAS!!! DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ I DZIĘKUJĘ! ✊🏿🙏🏾”.

W 20. minucie meczu cały stadion skandował jego imię i oklaskiwał zawodnika Realu Madryt, który wstał z miejsca, by podziękować kibicom za wsparcie. Przed meczem, z trybuny południowej, kibice rozwinęli transparent z napisem „Wszyscy jesteśmy Viníciusem. Dość tego”. „Dziś oddajemy hołd naszemu zawodnikowi Viníciusowi za ciągłe ataki i niesprawiedliwości otrzymywane w trakcie sezonu”, ogłosił spiker, zanim piłkarze wyszli na boisko.

Jego koledzy z drużyny nie chcieli pozostać w tyle i wyszli na boisko w koszulkach z numerem 20 i nazwiskiem swojego kolegi. Stali odwróceni plecami, aby kamery mogły skupić się na nazwisku. Ponadto Brazylijczyk, który jest kontuzjowany, zszedł na boisko, aby otrzymać owację na stojąco od całego stadionu i podziękować wszystkim z okazaną sympatię.

Pełne wsparcie ze strony klubu
W ostatnich dniach w Valdebebas sprawa Viníciusa była w centrum uwagi zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Najlepszym tego dowodem była konferencja prasowa z udziałem Carlo Ancelottiego przed meczem. Każde pytanie dotyczyło Brazylijczyka.

W szatni koledzy z drużyny nieustannie z nim rozmawiali, mimo że nie trenował z grupą z powodu kontuzji. Okazali mu wsparcie i dali mu do zrozumienia, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zmienić sytuację. Florentino Pérez również spotkał się z Vinim w poniedziałek, aby dać mu do zrozumienia, że zamierzają pójść na całość, aby rozwiązać tę sprawę, co wkrótce się stało wraz z ukaraniem Valencii, wycofaniem czerwonej kartki i aresztowaniem tych, którzy wywiesili kukłę przed derbami.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!