Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ as.com

Baraja: Jesteśmy przykładnymi kibicami

Trener Valencii, Rubén Baraja, spotkał się z dziennikarzami po zwycięskim meczu z Realem Madryt. Poniżej przedstawiamy zapis jego najważniejszych wypowiedzi.

Foto: Baraja: Jesteśmy przykładnymi kibicami
Fot. Getty Images

– Utrzymanie już praktycznie zapewnione? Ja tego tak nie traktuję, szczerze. Matematycznie jeszcze nic nie jest zamknięte.

– Rasistowska atmosfera na Mestalla? Pomijając już temat samych emocji w trakcie meczu, to nie wszystko to, co się mówi, ma odniesienie w rzeczywistości. Valencia potępia, a ja robię to jako pierwszy, jakiekolwiek rasistowskie obelgi, jakie mogą mieć miejsce na boisku. Jesteśmy przykładnymi kibicami. Na trybunach było 46 000 osób i wszyscy pchali nas w jednym kierunku. Jeśli trzeba będzie otworzyć postępowanie, to Valencia na pewno tak zrobi. Jesteśmy honorowym klubem, a valencianismo zawsze zachowywało się w znakomity sposób. My nigdy nie będziemy pochwalać jakiegokolwiek rasistowskiego komentarza. Z drugiej strony na boisku pojawiały się też pewne gesty, w nawiązaniu do których chcielibyśmy też prosić o szacunek wobec naszych kibiców. Proszę o obustronny szacunek, ponieważ ze strony jednego zawodnika Realu Madryt pojawiły się lekceważące gesty w kierunku naszych kibiców.

– Vinícius? Aby właściwie to wszystko ocenić, trzeba to zrobić na chłodno, a nie w tak gorącej atmosferze. Skoro prosimy o szacunek wobec zawodników Realu Madryt, to tak samo należy prosić o szacunek wobec naszych kibiców, ponieważ skoro sam prowokujesz, to doprowadzasz do tego, że dany problem nie jest rozwiązywany. Wydaje się, że tutaj działo się wszystko oprócz gry w piłkę. A my rozegraliśmy wielki mecz i wygraliśmy.

– Postępowanie? Jeśli faktycznie jeden z kibiców obraził zawodnika Realu Madryt, to na pewno otworzymy postępowanie, ponieważ jesteśmy honorowym klubem. Prosimy jednak o szacunek, ponieważ na trybunach było 46 000 osób, a o rasizmie mówi się w kontekście całego stadionu. To nie jest odpowiedni moment, aby oceniać tę sytuację, nie tak na gorąco. Wolałbym porozmawiać o futbolu, ale ta polemika niestety nie pozwala się nam cieszyć tym momentem.

– W pierwszej połowie drużyna zagrała na poważnie, poszczególne linie grały blisko siebie i byliśmy solidni przy podwajaniu krycia. W drugiej połowie Real Madryt wykonał krok naprzód i drużyna potrafiła cierpieć. Mecz był często przerywany i do ostatniej minuty walczyliśmy o to zwycięstwo. Osiągnęliśmy to poprzez cierpienie.

– Gesty Viníciusa? W trakcie meczu wszyscy są pod dużym napięciem, a tego typu gesty również są godne potępienia. Jeśli uważasz, że ktoś wykazał się wobec ciebie brakiem szacunku, to nie rób tego samego. Vinícius to wielki piłkarz i na pewno za to przeprosi, tak samo jak my przepraszamy, jeśli poczuł się urażony. Myślę, że to nie jest w porządku, gdy prosto w twarz robisz taki gest.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!