Oceny zawodników po meczu z City

Real Madryt przegrał z Manchesterem City 0:4 i odpadł z Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Courtois

1. Courtois

Czy można wpuścić połowę celnych strzałów rywala, przegrać mecz różnicą czterech goli i zostać bohaterem swojej drużyny? Niestety tak. Courtois był jedynym zawodnikiem Realu, który stanął wczoraj na wysokości zadania. Poradził sobie w trzech świetnych sytuacjach Haalanda i jeśli ktoś mógłby po tym meczu powiedzieć, że zatrzymał Norwega, to właśnie Belg. Przy tym wyniku to jednak marne pocieszenie…

2. Carvajal

W pierwszym meczu na jego pojedynki z Grealishem patrzyło się z przyjemnością, ponieważ obaj walczyli jak równy z równym. Wczoraj równości między nimi nie było. Carvajal przegrywał pojedynki, ślizgał się, nie wyróżniał się na tle słabej defensywy Realu.

3. Militão

Haaland nie strzelił gola, ale praktycznie żadna w tym zasługa Militão. Brazylijczyk zaliczył kilka nie najgorszych interwencji, ale nie utrudniał życia napastnikowi City tak, jak Rüdiger 8 dni wcześniej. Problemy były także przy wyprowadzeniu piłki, co zwłaszcza w pierwszej połowie sprawiało Realowi ogromne problemy. Za trzecią bramkę trudno go winić, choć ostatecznie została uznana nie jako samobój, lecz trafienie Akanjiego. Militão próbował zablokować strzał, ale jego interwencja tylko zmyliła bezradnego Courtois.

4. Alaba

Miał ogromny problem z wygrywaniem jakichkolwiek pojedynków. Przy obu golach Bernardo Silvy był bliski zablokowania uderzeń Portugalczyka, ale czegoś mu zabrakło. Później przeszedł na lewą stronę obrony, ale bez większej zmiany w kwestii oceny jego postawy. Oddał niezły strzał z rzutu wolnego, ale Ederson bez większych problemów sobie z nim poradził.

12. Camavinga

Po wielu meczach, w których na lewej stronie wyglądał jak stary wyga, przyszło starcie, po którym obserwatorzy mogliby stwierdzić, że wystąpił tam pierwszy raz w karierze. Popełniał błędy w ustawieniu, a w ofensywie grał bojaźliwie. Po fali wielu pochwał przytrafił mu się bardzo słaby występ i można się tylko zastanawiać, czy na pewno był gotowy do gry i jaki sens miał jego występ z Getafe…

8. Kroos

Kroos nie jest Casemiro i wszyscy o tym wiedzą. Niemiec też nie do końca wie, co dzieje się za jego plecami, gdy gra jako najbardziej cofnięty pomocnik. W defensywie było bez zaskoczenia: nie była to zapora nie do przejścia, eufemistycznie rzecz ujmując. Z rozegraniem radził sobie lepiej niż jego partnerzy z drugiej linii, choć liczba jego podań jest szokująca: 33 celne na 36 prób. To nawet trzy razy mniej niż w niektórych meczach ligowych.

15. Valverde

Był na boisku, ale Real grał tak, jakby go nie było. Na jego pierwsze celne podanie trzeba było czekać bardzo długo, ale tak naprawdę znów nie był w stanie wykorzystać swoich największych atutów. Ani nie szukał miejsca rajdami, ani nie miał okazji do strzałów z dystansu. Biegał jak zawsze, ale niewiele z tego wynikało.

10. Modrić

Nawet Harry z Tybetu nie pomógłby Modriciowi w tym spotkaniu. Chorwat wyglądał na ociężałego, popełniał juniorskie błędy w prostych sytuacjach. Niestety akurat w tym meczu wyglądał na tyle lat, ile ma.

21. Rodrygo

Prawdopodobnie został rekordzistą nie tylko w tym sezonie, ale i kilku ostatnich lat. Jako zawodnik pierwszego składu wykonał pierwsze celne podanie w 39. minucie. Całkowicie zniknął z pola widzenia, a Real widocznie nie bez przyczyny wyglądał tak, jakby grał w osłabieniu. Niestety tak jak pozostali atakujący – był, ale go nie było.

20. Vinícius

Trudno przypomnieć sobie mecz, w którym Vinícius przez ponad 90 minut nie zaliczył ani jednego udanego dryblingu. Wczoraj Walker i spółka w perfekcyjny sposób wyłączyli go z gry i nie pozwolili mu rozwinąć skrzydeł.

9. Benzema

Bardzo słaby występ Karima. Piłka odskakiwała mu tak, jakby grał na łące, a nie dobrze przygotowanej murawie w Manchesterze. Zerowe zagrożenie pod bramką Edersona.

22. Rüdiger

Złapał minuty, ale nie powstrzymał City, które i tak wsadziło jeszcze dwa gole. Antonio nie odpowiada bezpośrednio za żadną bramkę. Zagrał nie najgorzej: ani razu nie stracił piłki, zaliczył 2 interwencje w obronie i wygrał swój jedyny pojedynek. Czy z nim od początku byłoby lepiej? To pytanie pozostaje otwarte.