/ Leszczu, Mateo, Ostricz, Santi01

Brahim błyszczy w Lidze Mistrzów, gol Endricka [VIDEO]

Poprzedni tydzień był niezwykle udany dla niektórych zawodników związanych z Realem Madryt, ale na przód wysuwa się szczególnie Brahim, który świetnie spisał się w starciu z Napoli w Lidze Mistrzów.

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Deportivo Alavés mierzyło się na wyjeździe ze Sportingiem Gijón. Blanco grał od początku, ale został zmieniony już w 66. minucie. Właściwie trudno go za cokolwiek pochwalić i jednocześnie trudno jest go też zganić. Na pewno coraz lepiej radzi sobie z dalekimi podaniami (cztery udane na sześć prób). Poza tym – bez fajerwerków. Był uważny, pilnował swojej strefy, a że mecz nie obfitował w wielkie emocje (zaledwie jeden celny strzał obu drużyn), to i nie było okazji do popisania się. Skończyło się 0:0, choć gospodarze zdobyli bramkę w ósmej minucie doliczonego czasu, ale po analizie VAR sędzia anulował to trafienie z powodu spalonego.
Ocena Marki: 1/3
Ocena SofaScore: 6,5/10

Brahim Díaz (AC Milan)
W pierwszym ćwierćfinałowym starciu z Napoli w Lidze Mistrzów wybiegł w wyjściowym składzie i był ustawiony na prawym skrzydle, czyli w miejscu, w którym czuje się i wygląda najlepiej. Nie był to łatwy mecz dla Milanu, ale za to zwycięski (1:0). W rozegraniu Brahim był kluczową postacią, notując 34 kontakty z piłką i jedno kluczowe podanie. Punktem kulminacyjnym była jednak 40. minuta i jego efektowna asysta przy golu Ismaëla Bennacera. Hiszpan był bardzo aktywny i chętnie próbował swoich sił w dryblingu (cztery na pięć udanych prób). Zszedł z boiska w 80. minucie. Skrót tego spotkania można zobaczyć tutaj.
Ocena WhoScored: 7,2/10
Ocena SofaScore: 6,8/10

Po rywalizacji z Napoli Stefano Pioli zdecydował się aż na dziesięć zmian w jedenastce na ligowe spotkanie z Bologną. Brahim usiadł na ławce, ale pojawił się na placu gry w 70. minucie przy stanie 1:1. Oddał jeden strzał (niecelny), miał 17 kontaktów z piłką. Na uwagę zasługuje fakt, że zakończył mecz ze 100-procentową celnością podań, haczyk jest jednak taki, że wykonał ich raptem dziesięć. Mimo wszystko napędził kilka akcji z głębi pola i razem z Rafaelem Leão wniósł sporo ożywienia do gry Rossonerich. Ale na końcowy rezultat nie wpłynął i mistrzowie Włoch musieli zadowolić się tylko jednym punktem.
Ocena WhoScored: 5,8/10
Ocena SofaScore: 6,6/10

Endrick (Palmeiras)*
W meczu Pucharu Brazylii wyszedł od pierwszej minuty przeciwko Tombense. Spisał się całkiem nieźle. Był bardzo aktywny, oddał w sumie aż pieć uderzeń, ale nieco zbyt często przegrywał pojedynki indywidualne z rywalami. Był to dość skomplikowany mecz dla Palmeiras, ale wygrali 4:2. Endrick opuścił boisko w 61. minucie.
Ocena SofaScore: 6,8/10

W weekend z kolei rozpoczęły się rozgrywki w ramach brazylijskiej Série A. Palmeiras podejmowało Cuiabę, a Endrick wyszedł na boisko od początku. Zaledwie pięć minut zajęło mu wpisanie się po raz pierwszym w sezonie na listę strzelców, gdy wykorzystał dośrodkowanie kolegi. Zdecydowanie częściej był przy piłce, ale przegrał aż dziewięć z dwunastu pojedynków z rywalami, głównie z powodu ich twardej gry. Ponownie zszedł z boiska w 61. minucie, a Palmeiras wygrało 2:1.
 Ocena SofaScore: 6,7/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Domowy mecz z Barceloną (0:0) obejrzał w całości z ławki rezerwowych.

Reinier (Girona FC)
Brazylijczyk wciąż jest zawieszony po tym, jak ubliżył sędziemu przy okazji meczu z Espanyolem. Girona wygrała 2:0 z Elche.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Borja Mayoral (Getafe CF)
Mecz z Barceloną nie był dla niego udany. Zaliczył całkiem obiecujący początek i już w 5. minucie jego dośrodkowanie na głowę Munira mogło zakończyć się golem dla Getafe. O kolejnych 80 minutach mógł zapomnieć. Był niewidoczny i poza bieganiem – głównie bez piłki – niewiele można było o nim powiedzieć. W końcówce nie wykorzystał pomyłki Ronalda Araújo i nie potrafił w bardzo dobrej sytuacji pokonać Marca-André ter Stegena. Ostatecznie Getafe podzieliło się punktami. Skrót tego meczu i akcje Mayorala można obejrzeć na tym skrócie
Ocena Marki: 0/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,4/10

Casemiro (Manchester United)
W środku tygodnia wyszedł w pierwszym składzie na mecz Ligi Europy z Sevillą i spisał się nieźle po tak długim czasie rozbratu z piłką ligową. Miał dwa kluczowe podania, oddał aż trzy strzały, a do tego dołożył oczywiście solidną grę w defensywie. Mimo to United nie może kończyć spotkania z niżej notowanym rywalem zadowolone, ponieważ w ostatnich minutach wypuścili z rąk prowadzenie i ostatecznie zremisowali 2:2.
Ocena WhoScored: 7,1/10
Ocena SofaScore: 7,2/10

W weekend z kolei wrócił na murawę Premier League i ponownie spisał się bardzo przyzwoicie. Rozegrał pełne 90 minut przeciwko Nottingham Forrest i choć tym razem skupiony był zdecydowanie bardziej na grze defensywnej, drużyna również na tym skorzystała. Zanotował dwa wybicia, trzy odbiory i dwa przechwyty. Czerwone Diabły wygrały 2:0 i wykorzystały potknięcie Tottenhamu, stwarzając sobie naprawdę sporą przewagę i wielką szansę na miejsce w TOP4.
Ocena WhoScored: 7,6/10

Fran García (Rayo Vallecano)**
W ostatnich tygodniach prezentuje bardzo równą i wysoką formę. Nie inaczej było w piątkowej potyczce z Osasuną. Fran był najaktywniejszym zawodnikiem swojej drużyny (69 kontaktów z piłką), do tego zaliczył też najwięcej interwencji w defensywie z całego Rayo (10). Na początku meczu po sprytnym zwodzie mógł otworzyć wynik meczu, ale jego uderzenie z ostrego kąta obronił Aitor Fernández. Przy golach nie miał żadnego udziału, ale i tak pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Rayo wygrało u siebie 2:1. Skrót meczu z Osasuną można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,3/10
Ocena SofaScore: 7,1/10

Isco (bez klubu)
Niezmiennie od rozwiązania kontraktu z Sevillą, które miało miejsce 21 grudnia ubiegłego roku, pozostaje zawodnikiem bez klubu. Na początku marca AS poinformował, że wobec nieudanych przenosin do Unionu Berlin i braku ofert od klubów MLS Isco postanowił zrobić sobie przerwę i z poszukiwaniami nowego pracodawcy zaczekać do następnego sezonu.

Luka Jović (ACF Fiorentina)
W Lidze Konferencji Fiorentina wygrała z Lechem Poznań 4:1, a Serb pojawił się na murawie dopiero w 79. minucie i nie wyróżnił się niczym szczególnym.
Ocena SofaScore: 6,6/10

W poniedziałek Fiorentina zremisowała z Atalantą 1:1, a Jović przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Mario Gila (Lazio)
Lazio pewnie pokonało Spezię 3:0, a Mario oglądał to spotkanie tylko z perspektywy ławki rezerwowych.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
W sobotę Real Sociedad mierzył się na wyjeździe z Athletikiem, a Japończyk zanotował mocno przeciętne zawody i był to jeden z jego najsłabszych występów w ostatnich tygodniach. W sumie oddał jeden strzał na bramkę rywala i posłał jedno kluczowe podanie. Tym razem nie stwarzał większego zagrożenia i w wielu momentach był niewidoczny. Boisko opuścił w 61. minucie, a jego zespół przegrał w Bilbao 0:2.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,2/10
Ocena SofaScore: 6,4/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)
Mecz z Elche zaczął na ławce rezerwowych, ale pojawił się na murawie w 57. minucie. Chętnie pokazywał się do gry i nie miał aż tak dużego wkładu w ofensywne poczynania Girony, ale zdecydowanie zaprezentował się nieźle w obronie. Zanotował jedno wybicie, jeden przechwyt i dwa odbiory. Ostatni czas nie był dla niego zbyt szczęśliwy, ale w tym spotkaniu dał naprawdę dobrą zmianę. Girona wygrała 2:0 i praktycznie zapewniła sobie utrzymanie w Primera.
Ocena WhoScored: 6,5/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Nie dostał szansy na zaprezentowanie się w starciu ze swoim byłym klubem, w którym spędził wiele lat. Kolejne spotkanie od deski do deski spędził na ławce rezerwowych. Już trzecie z rzędu.

Marcelo (Fluminense)
Znalazł się w podstawowym składzie na pierwszy mecz w 1/16 finału Pucharu Brazylii. Fluminense wygrało 3:0, a Marcelo spędził na boisku 58 minut. Rywal z niższej ligi nie był dużą przeszkodą, dlatego były zawodnik Realu Madryt większość czasu spędzał na połowie przeciwnika. Zaliczył niewielki udział przy drugim golu i często podłączał się pod akcje ofensywne. Na minus duża liczba strat, ale nikt o to pretensji mieć nie będzie, bo Fluminense jest już jedną nogą w kolejnej rundzie. Skrót tego meczu można zobaczyć tutaj.

Na inaugurację sezonu Série A Fluminense pokonało Américę 3:0. Marcelo nie poleciał Belo Horizonte, ponieważ trener postanowił dać mu, oraz kilku innym zawodnikom, odpocząć przed spotkaniem z The Strongest w Copa Libertadores.

Zawodnik kolejki: Brahim Díaz

*został pozyskany przez Real Madryt w grudniu 2022 roku, ale do klubu trafi latem 2024 roku i do tego czasu występuje w Palmeiras