/ KRot, Mateo, KRot, Santi01

Bramka Kubo, asysta Mayorala [VIDEO]

W ciągu ostatnich dni zawodnicy związani w przeszłości z Realem Madryt spisywali się różnie. Najlepiej poszło Takefusie Kubo, który strzelił gola dla Realu Sociedad w potyczce z Elche. Z dobrej strony pokazał się też Borja Mayoral, który zanotował asystę. Jak poszło wypożyczonym i sprzedanym? Odpowiednie filmiki są dostępne w opisach poszczególnych występów.

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Wrócił do pierwszego składu na wyjazdowy mecz z Ponferradiną. Alavés przegrało (0:1), a Blanco rozegrał przeciętne zawody. Nawet mimo dwóch kluczowych podań. Nie wychodził przed szereg, eufemistycznie rzecz ujmując. Otrzymał żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem i w związku z tym będzie pauzował w kolejnym spotkaniu z Tenerife. Opuścił plac gry w 70. minucie.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena SofaScore: 6,3/10

Brahim Díaz (AC Milan)
Był jednym z najlepszych piłkarzy słabego Milanu w wyjazdowym starciu z Udinese. Ale tylko w pierwszej połowie, a na dodatek podopieczni Stefano Piolego polegli 1:2. Hiszpan w pierwszych 45 minutach był bardzo wszędobylski, ciągnął niemrawą ofensywę Rossonerich i to z pewnością zasługuje na pochwałę, ale tradycyjnie zabrakło mu konkretów w postaci gola lub asysty. Przypomnijmy, że swoje ostatnie bramki w Serie A Brahim zdobył 22 października ubiegłego roku. Sobotni występ zakończył w 76. minucie.
Ocena WhoScored: 6,0/10
Ocena SofaScore: 6,0/10

Endrick (Palmeiras)*
Ewidentnie trener Palmeiras stara się Endricka nieco usunąć ze światła reflektorów po ostatnich wydarzeniach, które nie były zbytnio korzystne dla młodego Brazylijczyka. Całe spotkanie z Ituano przesiedział na ławce rezerwowych, a jego koledzy wygrali 1:0.

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Trener nie skorzystał z jego usług w domowej potyczce z Sevillą. Całe spotkanie Latasa spędził na ławce rezerwowych, a Getafe wygrało 2:0.

Reinier (Girona FC)
Wszedł w 89. minucie wyjazdowego meczu z Rayo i nie miał żadnego wpływu na grę. Jego drużyna zremisowała 2:2.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Borja Mayoral (Getafe CF)
Występ z Sevillą było dla niego nieco inny niż zwykle. Mayoral ponownie poruszał się dość blisko prawej strony, a największe zagrożenie płynęło z… jego podań. W 35. minucie stworzył doskonałą sytuację Munirowi, ale w starciu sam na sam atakujący Getafe uderzył obok słupka. Tuż po przerwie wychowanek Barcelony już się nie pomylił. Wykorzystał przytomne dogranie Borjy i strzelił gola na 1:0. Getafe ostatecznie wygrało 2:0, a Mayoral był na boisku do 84. minuty. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,6/10
Ocena SofaScore: 7,2/10

Casemiro (Manchester United)
Wyszedł w pierwszym składzie na rewanżowy mecz z Realem Betis i zagrał bardzo dobre spotkanie. Był bardzo aktywny, zanotował aż cztery kluczowe podania, a do tego miał świetne liczby w defensywie – pięć odbiorów, dwa przechwyty i dwa wybicia, a nawet dwa zablokowane strzały. Zanotował też ostatecznie asystę przy trafieniu Marcusa Rashforda, a jego drużyna wygrała 1:0 i przypieczętowała awans do ćwierćfinałów.
Ocena WhoScored: 8,0/10
Ocena SofaScore: 7,8/10

W weekend Czerwone Diabły grały z Fulham w Pucharze Anglii i Casemiro był na ten mecz zawieszony. Jego koledzy wygrali 2:1 i awansowali do kolejnej rundy.

Fran García (Rayo Vallecano)**
W potyczce z Gironą (2:2) miał bardzo trudne zadanie, ponieważ naprzeciwko niego na tej samej flance grali Wiktor Cyhankow i Arnau Martínez. Ukrainiec zdobył dwie bramki, choć trudno obwiniać za niego w głównej mierze Frana. Obie sytuacje wynikały raczej z błędów drużynowych. Lewy obrońca Rayo rzeczywiście nie imponował jednak ani z tyłu, ani z przodu. Nie oddał ani jednego strzału, nie zaliczył ani jednego podania kluczowego i ani jedno jego dośrodkowanie nie trafiło do celu.
Ocena WhoScored: 6,2/10
Ocena SofaScore: 6,2/10

Isco (bez klubu)
Niezmiennie od rozwiązania kontraktu z Sevillą, które miało miejsce 21 grudnia ubiegłego roku, pozostaje zawodnikiem bez klubu. Na początku marca AS poinformował, że wobec nieudanych przenosin do Unionu Berlin i braku ofert od klubów MLS Isco postanowił zrobić sobie przerwę i z poszukiwaniami nowego pracodawcy zaczekać do następnego sezonu.

Luka Jović (ACF Fiorentina)
W Lidze Konferencji Fiorentina wygrała na wyjeździe z Sivassporem 4:1, a Serb przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. W niedzielę z kolei drużyna Vincenzo Italiano ograła Lecce 1:0, a napastnik nie znalazł się w kadrze na to spotkanie.

Mario Gila (Lazio)
W Lidze Konferencji zagrał pełne 90 minut w rewanżowym meczu z AZ Alkmaar. Spisał się solidnie, ale jego zespół przegrał 1:2 i pożegnał się z rozgrywkami. Przy straconych golach Mario nie zawinił, a ogólnie pracy miał całkiem sporo, bo Holendrzy przeważali. Swoje zrobił i na pewno wykonał mały krok w kierunku pierwszego składu.
Ocena WhoScored: 6,7/10

W Serie A jednak nie zagrał. Lazio w prestiżowym spotkaniu mierzyło się z Romą i wygrało 1:0. Mario oglądał ten mecz z perspektywy ławki rezerwowych.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
W czwartek rywalem Realu Sociedad w Lidze Europy była AS Roma, a Japończyk pojawił się na murawie dopiero w 72. minucie. Dał niezłą zmianę – zanotował dwa kluczowe podania oraz oddał dwa strzały. Nie odmienił jednak losów rywalizacji. Real Sociedad zremisował u siebie 0:0, ale pierwszy mecz przegrał 0:2 i pożegnał się z europejskimi pucharami.
Ocena WhoScored: 6,4/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Kubo wrócił do wyjściowej jedenastki w niedzielnej konfrontacji z Elche i tym razem zanotował bardzo dobre spotkanie. Stwarzał dużo zagrożenia od samego początku. Tuż przed przerwą został kopnięty przez rywala w polu karnym, ale sędzia ostatecznie nie podyktował jedenastki. Na swój moment nie musiał jednak czekać zbyt długo. W 48. minucie wykorzystał precyzyjne podanie Davida Silvy i precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania. W sumie oddał sześć strzałów na bramkę, do których dołożył jedno kluczowe podanie i sześć wygranych pojedynków. Bardzo dobry mecz Kubo. Skrót tego spotkania można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,5/10
Ocena SofaScore: 7,7/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)
Wyszedł w pierwszym składzie na wyjazdowy mecz z Rayo i rozegrał słabe zawody. Był pogubiony przy trafieniu na 2:1 dla Rayo, w ogóle nie grał zbyt pewnie i został zmieniony w przerwie. Miguel miał spore problemy z Isim, zanotował jednak dwa odbiory. Trudno się jednak dziwić Míchelowi, że to właśnie Miguela zdjął jako pierwszego.
Ocena WhoScored: 6,0/10
Ocena SofaScore: 6,4/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
W końcu wrócił do gry po kontuzji odniesionej 5 listopada w ligowej rywalizacji z Getafe. Wszedł na boisko z ławki rezerwowych w wyjazdowej konfrontacji z Almeríą w 79. minucie, jednak w żaden sposób nie zaznaczył swojej obecności na murawie. Może to i dobrze, bo Mamadou Mbaye, który pojawił się na placu gry dziesięć minut przed Chustem, w 96. minucie sprokurował rzut karny, dzięki któremu gospodarze wyrównali i na ostatniej prostej wyłuskali jeden punkt. Tak czy siak, najważniejszą informacją jest to, że 23-letni stoper w końcu uporał się z problemami zdrowotnymi i powrócił na boisko.
Ocena WhoScored: 5,9/10

Marcelo (Fluminense)
Ciągle jeszcze nie zagrał po powrocie do klubu. Fluminense w rewanżowym półfinałowym meczu w Campeonato Carioca rozbiło zespół Volta Redonda 7:0, odrabiając straty z pierwszego starcia i pewnie awansując do finału.

Zawodnik kolejki: Takefusa Kubo

*został pozyskany przez Real Madryt w grudniu 2022 roku, ale do klubu trafi latem 2024 roku i do tego czasu występuje w Palmeiras