Advertisement
Menu
Wyniki na żywo

De Burgos Bengoetxea na Klasyk

37-letni sędzia z Kraju Basków poprowadzi najbliższy mecz Realu Madryt. Sędzią VAR będzie César Soto Grado. Dla Ricardo de Burgosa Bengoetxei będzie to 21. mecz z udziałem Królewskich. Po raz trzeci w karierze poprowadzi Klasyk, ale po raz pierwszy w La Lidze.

Foto: De Burgos Bengoetxea na Klasyk
Fot. twitter.com

Ricardo de Burgos Bengoetxea poprowadzi niedzielny mecz między Barceloną a Realem Madryt. Jego kariera w La Lidze zaczęła się w 2015 roku. Na co dzień jest technikiem dentystycznym. 37-latek prowadził dotychczas 20 meczów z udziałem Królewskich, którzy wygrali 15 z nich, trzykrotnie zremisowali i dwa razy przegrali. 25-krotnie prowadził spotkania Barcelony (20 wygranych, 1 remis i 4 porażki).

W tym sezonie De Burgos Bengoetxea prowadził 17 meczów w La Lidze, Pucharze Króla i Superpucharze Hiszpanii. Pokazał 77 żółtych kartek (średnio 4,53 na spotkanie) i sześć czerwonych (0,35). Podyktował pięć rzutów karnych (0,29). Warto przypomnieć, że Komitet Techniczny Arbitrów w zeszłym roku wyróżnił go jako najlepszego sędziego w kraju. Trofeo Vicente Acebedo powędrowało wtedy właśnie do Ricardo de Burgosa Bengoetxei.

De Burgos Bengoetxea wywołał duże kontrowersje w meczu z udziałem Realu nie jako arbiter główny, lecz wtedy, gdy był arbitrem VAR. Królewscy grali z Barceloną na Camp Nou, gdy nie podyktowano ewidentnego faulu po ataku Lengleta na nogę Varane'a. Wcześniej był bohaterem polemiki, gdy wyrzucił z boiska Cristiano Ronaldo w Klasyku czy gdy odgwizdał rzut karny po symulacji Luisa Suáreza.

Po raz ostatni Królewscy spotkali się z tym sędzią 15 lutego tego roku, gdy grali u siebie z Elche i wygrali 4:0. Arbiter spisał się wtedy bardzo dobrze. Wcześniej prowadził potyczkę w finale Superpucharu Hiszpanii z Barceloną. Real przegrał 1:3, a występ sędziego raczej nie stanowił jednego z głównych pomeczowych tematów. Popełnił wówczas kilka mniejszych błędów, ale z pewnością nie wpłynął na końcowy rezultat spotkania. 

Na liniach pomogą mu Roberto Díaz Pérez del Palomar i Jon Núñez Fernández. Na sędziego VAR oddelegowano Césara Soto Grado, którego asystentem będzie Diego Barbero Sevilla.

W zapowiedziach sędziów prezentujemy oceny poszczególnych arbitrów w ostatnich latach. Średnia ocena według redakcji i według użytkowników została uśredniona dla każdego arbitra i zaprezentowana w tabeli poniżej. De Burgos Bengoetxea zajmuje wysokie, trzecie miejsce.

Oceny sędziów według redakcji i użytkowników RealMadryt.pl
Nazwisko sędziego Ocena (średnia) Liczba spotkań
González Fuertes 4,03 4
Gil Manzano 3,53 15
De Burgos Bengoetxea 3,52 7
Estrada Fernández 3,50 4
Díaz de Mera Escuderos 3,47 3
Alberola Rojas 3,44 4
Mateu Lahoz 3,43 10
Martínez Munuera 3,33 10
Sánchez Martínez 3,25 13
Cuadra Fernández 3,24 9
Hernández Hernández 3,19 10
Munuera Montero 3,10 10
Soto Grado 3,03 11
Melero López 2,81 6
Medié Jiménez 2,72 1
Figueroa Vázquez 2,29 5

Powyższe zestawienie obejmuje wszystkie mecze rozgrywek krajowych Realu Madryt od 1 lutego 2020 roku i jest na bieżąco aktualizowane.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!