REKLAMA
REKLAMA

Jakie kontuzje zdiagnozowano Militão i Benzemie?

Éder Militão i Karim Benzema przeszli w sobotę badania medyczne, które pozwoliły dokładnie zdiagnozować ich problemy. Wstępnie obaj polecą z drużyną do Maroka na klubowy mundial.
REKLAMA
REKLAMA
Jakie kontuzje zdiagnozowano Militão i Benzemie?
Fot. Getty Images

Militão i Benzema w czwartek w meczu z Valencią zeszli z boiska z powodu problemów zdrowotnych. W pierwszej połowie Brazylijczyk upadł na murawę po starciu z rywalem i szybko został zastąpiony przez Daniego Carvajala. Z kolei francuski napastnik nabawił się urazu przy próbie strzału w drugiej części spotkania. Przez kilka minut Benzema pozostał na boisku, ale ostatecznie w 60. minucie zmienił go Rodrygo.

REKLAMA
REKLAMA

W sobotę obaj przeszli badania rezonansem magnetycznym. W przypadku Brazylijczyka wykazało ono mały uraz mięśniowy w prawym udzie, a Francuza przeciążenie w lewym udzie. Obrońca i napastnik przez te problemy wypadli z niedzielnego meczu z Mallorcą.

Carlo Ancelotti w sobotę zapowiedział, że dolegliwości liderów jego obrony i ataku są jednak na tyle małe, że planuje powołać ich obu na klubowy mundial w Maroku, na który Królewscy wylecą w poniedziałek. Mario Cortegana z The Athletic podaje, że występy Militão i Benzemy w środowym półfinale tego turnieju mają być mimo wszystko wykluczone, ale przy korzystnym rozwoju urazów obaj mogą zagrać w potencjalnym sobotnim finale o klubowe mistrzostwo świata.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

REKLAMA