Real Sociedad rozbity

W zaległym meczu 13. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt pokonały na Estadio Alfredo Di Stéfano Real Sociedad 4:1 i awansowały na pozycję wiceliderek. Dublet dla Królewskich ustrzeliła Esther, a po jednej bramce dołożyły Rocío i Athenea.

Pierwsze minuty dzisiejszego starcia piłkarek Realu Madryt z Realem Sociedad stały pod znakiem dużej intensywności. Pierwszą okazję do wpisania się na listę strzelców miały przyjezdne, jednak strzał Jensen odbił się od słupka. Na akcję Baskijek w 12. minucie odpowiedziała Esther, z której strzałem bez problemów poradziła sobie Lete. Podopieczne Alberto Torila objęly prowadzenie cztery minuty później za sprawą Rocío, która niepilnowana w polu karnym głową wpakowała piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Weir. Po nieco ponad pół godzinie gry Las Blancas podwoiły swoje prowadzenie po golu Esther, która wykończyła świetną akcję Athenei i asystę Toletti. Królewskie nie zadowoliły się dwubramkową przewagą. W 39. minucie Athena wykorzystała błąd Realu Sociedad przy wyprowadzeniu piłki i w sytuacji sam na sam pokonała Lete, dając Realowi prowadzenie 3:0 do przerwy.

W przerwie Baskijki dokonały trzech zmian, by nieco odmienić oblicze meczu i już w 55. minucie zmniejszyły straty po bramce głową Vanegas. Królewskie potrafiły jednak odpowiedzieć kolejnym golem Esther po wyśmienitej wrzutce „na nos” w wykonaniu Athenei.

Ostatecznie Królewskie wygrały 4:1, odniosły 5. z rzędu zwycięstwo na Estadio Alfredo Di Stéfano w Lidze F i awansowały na pozycję wiceliderek, mając jeden mecz zaległy względem reszty drużyn. Podopieczne Alberto Torila nie mogą sobie jednak pozwolić na dłuższy odpoczynek, bo już w sobotę czeka ich wyjazdowe starcie z Valencią.