Nieskruszony mur

W meczu 19. kolejki La Ligi Real Madryt zremisował u siebie z Realem Sociedad 0:0. Królewscy rozegrali niezły mecz, ale byli nieskuteczni pod bramką Álexa Remiro.

Trudno wytłumaczyć, dlaczego Real Madryt nie wygrał tego meczu. Przez niemal całe spotkanie był drużyną lepszą, stwarzał sobie sytuacje, miał przewagę praktycznie w każdej strefie boiska. Tłamsił rywala na jego połowie, odbierał wysoko piłkę, potrafił rozegrać akcje szybko, z pierwszej piłki, a jego ataki były zróżnicowane…

Ale Álex Remiro zaczarował dziś i swoją bramkę, i nogi zawodników Realu, którzy głupieli, gdy zbliżali się w jego kierunku. Nie ma jednak wątpliwości, że to właśnie bramkarz Realu Sociedad zasłużył dziś na największe wyróżnienie indywidualne. Trzeba też jednak zaznaczyć, że często wystarczyło mu dobre ustawienie – resztę robili atakujący Królewskich.

Po pierwszej połowie można było cieszyć się tym, jak gra Real Madryt. Było ofensywne nastawienie, były ataki z polotem, ale nie było goli. Bardzo długo wydawało się, że to wyłącznie kwestia czasu, ale wreszcie trzeba było przyzwyczaić się do myśli, że liczba bramek nie drgnie.

Niewątpliwie najlepsze okazje do strzelenia gola miał Vinícius Júnior, który zapewne zasługiwałby na ogromną krytykę, gdyby nie to, że poza tymi sytuacjami był absolutnie wyróżniającą się postacią. Zabierał na karuzelę kolejnych zawodników rywali i robił różnicę. Niestety zabrakło czegoś więcej w polu karnym gości.

Zmiany Carlo Ancelottiego nie wniosły praktycznie nic. Luka Modrić w 15 minut pokazał, że po starciu z Atlético i dogrywce powinien dziś prawdopodobnie leżeć w łóżku. Końcówkę Real Sociedad rozegrał bardzo mądrze i jasne było to, że gospodarze stracą z oczu Barcelonę, która w tej kolejce powiększyła przewagę. Z Gironą zagrała słabo, ale wygrała. Real zagrał dziś dobrze, ale zremisował. Dziś zabrakło tylko i aż skuteczności.

Real Madryt – Real Sociedad 0:0

Real Madryt: Courtois; Nacho, Militão, Rüdiger, Camavinga; Ceballos (78' Modrić), Kroos, Valverde (78' Asensio); Vinícius Júnior, Rodrygo, Benzema.
Real Sociedad: Remiro; Elustondo (66' Olasagasti), Zubeldia, Le Normand, Aihen (46' Rico); Brais Méndez (55' Navarro), Zubimendi, Illarramendi, Kubo; Oyarzabal (55' Marín), Sørloth (84' C. Fernández).