Barcelona i Osasuna w półfinałach Pucharu Króla

Barcelona i Osasuna jako pierwsze awansowały do półfinałów Pucharu Króla. Dwa kolejne ćwierćfinały, w tym derby z udziałem Realu Madryt, zostaną rozegrane dzisiaj.

W pierwszym środowym meczu Barcelona pokonała 1:0 Sociedad. Katalończycy od 40. minuty grali w przewadze po zasłużonej czerwonej kartce dla Braisa za brutalny faul na Busquetsie. Zwycięskiego gola tuż po przerwie strzelił Dembélé, a Baskowie mieli swoje dobre sytuacje szczególnie w końcówce meczu, ale nie potrafili ich wykorzystać.

Już po północy zakończył się mecz Osasuny z Sevillą. Gospodarze wyszli na prowadzenie w drugiej połowie dzięki sprytowi Chimy'ego Ávili, ale Andaluzyjczycy doprowadzili do remisu w doliczonym czasie gry dzięki świetnemu zachowaniu En-Nesyriego. W dogrywce szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylił indywidualną akcją Abde.

1/4 finału Pucharu Króla 2022/23
FC Barcelona – Real Sociedad 1:0
CA Osasuna – Sevilla FC 2:1 (dogrywka)

Czwartek, 26 stycznia
20:00 Valencia CF – Athletic Club
21:00 Real Madryt – Atlético Madryt [GDZIE OBEJRZEĆ?]

W czwartkowych spotkaniach o pozostałe dwa miejsca w półfinałach powalczą Valencia z Athletikiem oraz Real Madryt z Atlético Madryt. Losowanie półfinałów odbędzie się w poniedziałek 30 stycznia o 13:00 w siedzibie Federacji. Domyślne daty półfinałowych dwumeczów to 7-9 lutego oraz 1-3 marca, ale jeśli do 1/2 finału awansuje Real Madryt, trzeba będzie przełożyć jego pierwsze półfinałowe starcie z powodu jego występu na klubowym mundialu. Więcej o tej sprawie można przeczytać w tym artykule. Finał zaplanowano na sobotę 6 maja na stadionie La Cartuja w Sewilli.