Kartka z kalendarza: 25 stycznia

Spotkania z Barceloną, urodziny byłych piłkarzy, mecz na wodzie, wypożyczenie napastnika Manchesteru City i odkupienie bramkarza. Co działo się 25 stycznia?

1942
81 lat temu Real Madryt pokonał na wyjeździe Barcelonę 2:0 po dublecie Aldaya. W przerwie meczu przez stadionowe głośniki wyemitowano wiadomość z pozdrowieniami od Francisco Franco, który następnego dnia odwiedził stolicę Katalonii.

1960
63 lata temu urodził się José Antonio Salguero, zawodnik Realu Madryt w latach 1981–1987. Rozegrał 138 meczów i zdobył 9 bramek. Wygrał dwa Puchary UEFA, dwa mistrzostwa Hiszpanii, Puchar Króla i Superpuchar Hiszpanii.

1970
53 lata temu Real Madryt wygrał u siebie z Pontevedrą 2:1 po golach Grosso i Amancio. Warunki do gry w piłkę nożną były katastrofalne, ponieważ stolicę nawiedziła ogromna burza.

1984
39 lat temu urodził się Robinho, czyli Robson de Souza Santos, zawodnik Realu Madryt w latach 2005–2008. Rozegrał 137 meczów i zdobył 35 bramek. Wygrał dwa mistrzostwa Hiszpanii i Superpuchar Hiszpanii.

2011
Dwanaście lat temu Real Madryt oficjalnie potwierdził wypożyczenie Emmanuela Adebayora. W barwach Królewskich Togijczyk zanotował 22 występy i strzelił 8 goli. Sięgnął po Puchar Króla.

2012
Jedenaście lat temu Real Madryt zremisował na Camp Nou z Barceloną 2:2 i odpadł z rozgrywek o Puchar Króla (pierwszy mecz Królewscy przegrali 1:2). Podopieczni José Mourinho pokazali jednak wielki charakter. Do przerwy Katalończycy prowadzili 2:0, dlatego do awansu Real potrzebował aż trzech trafień. Strzelił w drugiej połowie tylko dwa gole dzięki Cristiano i Benzemie. Odpadł, ale piłkarze wracali do Madrytu z podniesionymi głowami. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj.
FC Barcelona: Pinto; Alves, Piqué, Puyol, Abidal; Busquets, Xavi, Iniesta (29' Pedro), Cesc (70' Thiago), Messi; Alexis (79' Mascherano). Trener: Pep Guardiola.
Real Madryt: Casillas; Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrão; Lass (51' Granero), Alonso; Kaká (61' Callejón), Özil, Ronaldo; Higuaín (61' Benzema). Trener: José Mourinho.

2013
Dziesięć lat temu Real Madryt potwierdził transfer Diego Lópeza z Sevilli. Wychowanek Królewskich wrócił na Santiago Bernabéu, by zastąpić kontuzjowanego Ikera Casillasa i później z nim rywalizować. Sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii, Puchar Króla i Puchar Europy.