Advertisement
Menu
/ marca.com

W Anglii upadł mit o bezkarności Casemiro

Po odejściu z Realu Madryt Brazylijczyk fauluje tyle samo i dostaje tyle samo żółtych kartek w Premier League, co w ostatnich sezonach rozgrywanych w barwach Królewskich. Pomocnik przez całą karierę nie obejrzał jeszcze bezpośredniej czerwonej kartki.

Foto: W Anglii upadł mit o bezkarności Casemiro
Fot. Getty Images

Jak długo trzeba będzie czekać na pierwszą czerwoną kartkę Casemiro w Premier League? To było jedno z najczęściej powtarzanych pytań w piłkarskich programach po tym, jak odejście brazylijskiego pomocnika do Anglii zostało latem oficjalnie potwierdzone. Rzekoma bezkarność, z jaką były zawodnik Królewskich miał żyć w La Lidze, była analizowana przy niezliczonych okazjach, a dyskurs skończył się tym, że wszystko było to mitem i wytworem wyobraźni kibiców przeciwnych klubów.

Wokół Casemiro narodziła się legenda, a pomocnik na boisku zawsze był obserwowany co do milimetra przez lupę, której właścicielami byli ci, którzy krytykowali jego nadmierną agresję i sędziowską bezkarność. Zagorzali fanatycy innych klubów i dziennikarze przyglądali się każdej jego kontaktowej akcji. Jednak po rozegraniu 26 meczów dla Manchesteru United rzeczywistość jest taka, że Casemiro wyrównał swój procent fauli na mecz w Premier League… i że angielscy sędziowie tak samo karzą jego ataki. To koniec mitu o jego rzekomej bezkarności w La Lidze.

Squawka, które dostarcza wszelkiego rodzaju statystyk, podzieliło się stosunkiem fauli do kartek otrzymywanych przez brazylijskiego pomocnika, gdzie porównuje jego obecny sezon w lidze angielskiej z jego ostatnimi trzema latami w drużynie Los Blancos. Brazylijczyk popełnia niemal tyle samo fauli w Premier League i dostaje też tyle samo żółtych kartek. Średnia z jego ostatnich sezonów w Madrycie to 2,3 popełnionego faulu na rozegrane 90 minut (przy jego obecnych 2,4); oraz 0,4 obejrzanych żółtych kartek (nie dostał jeszcze czerwonej kartki w Premier League).

Article photo

336 meczów, 91 żółtych kartek i dwa zejścia z boiska (nigdy nie obejrzał bezpośredniej czerwonej kartki). Takie były liczby Casemiro podczas jego dziewięciu sezonów rozegranych w koszulce Realu Madryt. Brazylijski pomocnik do perfekcji opanował sztukę popełniania fauli, niekiedy zasługujących na żółtą kartkę, a otrzymujących jedynie słowne ostrzeżenie. Bo w piłce nożnej nigdy nie analizuje się fauli strategicznych, a w tej dziedzinie Casemiro zawsze wyróżniał się inteligencją.

Brazylijski pomocnik tylko dwukrotnie zawiódł swój zespół. Jego pierwsze wyrzucenie z boiska nastąpiło dopiero w sezonie 2018/19 podczas ligowego meczu z Realem Valladolid. Sędzia wysłał pomocnika do tunelu po pokazaniu mu dwóch żółtych kartek przy wyniku 1:3. Druga taka sytuacja miała miejsce w 2021 roku podczas Klasyku na Santiago Bernabéu: pokazano mu drugą żółtą po ataku na Minguezę w 89. minucie przy wyniku 2:1 na korzyść Realu Madryt. Co ciekawe, sędzią w obu meczach był Gil Manzano.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!