Oceny zawodników po meczu z Athletikiem

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Athletikiem 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Nie miał rąk pełnych pracy i tak naprawdę musiał wykazać się swoim kunsztem tylko raz. W pierwszej połowie wybił uderzenie Aitora Paredesa i trudno rozliczać go z czegoś więcej. Przy nieuznanym golu dla Athleticu był zasłonięty, do tego był tam wyraźny rykoszet od zawodnika, który był na spalonym. Nawet gdyby gracz Athleticu był na legalnej pozycji, a gol Iñakiego Williamsa zostałby uznany, do Courtois nie mielibyśmy żadnych pretensji.

6. Nacho

„Nacho to piłkarz, który może grać na prawej stronie, na środku oraz na lewej stronie i zawsze wypełnia zadanie. To wzorowy profesjonalista. To gracz, którego wszyscy zawodnicy i trenerzy chca mieć w swoim zespole. Nigdy się nie skarży, zawsze pracuje i wypełnia zadania”, powiedział po meczu Carlo Ancelotti. Nic dodać, nic ująć.

3. Militão

Jego forma w dalszym ciągu jest bardzo wysoka. Wygrywał mnóstwo pojedynków, także tych w powietrzu i rządził w polu karnym Królewskich. Zaliczył 10 interwencji w defensywie (najwięcej w zespole, tyle co Nacho i Camavinga) i spisał się bez zarzutu poza jedną sytuacją, gdy po wślizgu uratował go wracający Nacho.

22. Rüdiger

Już druga połowa starcia z Villarrealem była pewną nadzieją na poprawę. Wczoraj jego interwencje nie były tak efektowne jak te Militão, było ich też mniej (6). Tym razem spisał się jednak co najmniej poprawnie i uniknął prostych strat.

23. Mendy

W trzecim meczu z rzędu to właśnie jego podanie dało Realowi pierwszą dobrą szansę na zdobycie bramki. Znów jednak nie pomógł mu kolega z zespołu, ponieważ Benzema uderzył nad bramką. W defensywie nieźle radził sobie z Nico Williamsem, jednym z najszybszych skrzydłowych w całej lidze, choć raz Bask mógł wykorzystać błąd całej linii obrony, w tym Mendy'ego, ale uderzył niecelnie. Mimo wszstko wygląda na to, że z Ferlandem z meczu na mecz jest coraz lepiej.

12. Camavinga

Był wszędzie tam, gdzie coś się działo. Stoczył bardzo dużo pojedynków w środkowej strefie i większość z nich wygrał. W defensywie wykonał bardzo dobrą pracę (10 interwencji), choć raz dość łatwo dał się ograć Nico, który chwilę później uderzył tuż obok słupka. Gdyby nie ta akcja, ocena byłaby jeszcze wyższa. Camavinga zanotował jednak bardzo udany mecz i dobrze radził sobie także z żółtą kartką na koncie. Warto dodać, że żółtą kartką, którą rozumie wyłącznie José María Sánchez Martínez.

15. Valverde

Widać światełko w tunelu. Miał kilka przebłysków, fizycznie też wyglądał na nieco bardziej odświeżonego. W jego grze nie było fajerwerków, ale to właśnie po jego dośrodkowaniu padł pierwszy gol.

19. Ceballos

Grał mniej odważnie niż w potyczce z Villarrealem, co nie znaczy, że był to zły występ. Często szukał gry i pokazywał się do podań, bardzo dobrze rozrzucał piłkę (8 celnych długich podań na 8 prób). Dani rozegrał solidny mecz i pokazał, że można mu ufać także z lepszymi rywalami.

11. Asensio

Zaliczył dość przypadkową asystę przy trafieniu Benzemy, ale i tak warto go pochwalić za samo ruszenie w pole karne i sięgnięcie dośrodkowania Valverde. W drugiej połowie Asensio sam mógł wpisać się na listę strzelców, ale po podaniu Karima uderzył tuż obok bramki Simóna. Spotkaniem z Villarrealem zasłużył na wyjściowy skład, ale wczoraj – poza asystą i zmarnowaną okazją – niczym się nie wyróżniał.

20. Vinícius

Niezliczone pojedynki na lewym skrzydle to coś, do czego zdążył nas przyzwyczaić. Z ich skutecznością było wczoraj różnie. Notorycznie był faulowany i sam też potrafił odpłacić się w ten sposób, za co został zresztą ukarany żółtą kartką. Warto też docenić to, że częściej niż zwykle angażował się w pomoc drużynie w defensywie.

9. Benzema

Kapitalnie ustawił się przy golu na 1:0 i jeszcze lepiej uderzył piłkę po zgraniu Asensio. W drugiej połowie mógł odwdzięczyć się koledze z zespołu, ale po jego podaniu Marco uderzył obok bramki. Mimo wszystko w dalszym ciągu jest pewne pole do poprawy, kilka razy było widać, że nie jest w wielkiej formie, jeśli chodzi o czucie piłki. Po mundialowej przerwie strzelił 6 goli w 6 meczach.

10. Modrić

Długo kazał na siebie czekać po wejściu, ponieważ na początku zupełnie nie było go widać. Wszedł w momencie, gdy Athletic mocno naciskał, ale Real nadal nie potrafił utrzymać się przy piłce. W końcówce jego długie podanie (choć niecelne) napędziło akcję Rodrygo, który chwilę później wypracował akcję bramkową.