Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ DAZN, RealMadridTV

Ceballos: To mój najbardziej wyjątkowy tydzień w Realu Madryt

Dani Ceballos po meczu La Ligi z Athletikiem udzielił wywiadów DAZN i RealMadridTV. Przedstawiamy wypowiedzi zawodnika Realu Madryt z tych rozmów w strefie mieszanej San Mamés.

Foto: Ceballos: To mój najbardziej wyjątkowy tydzień w Realu Madryt
Fot. Getty Images

– Jak czułem się, gdy mogłem zagrać od początku? Byłem po świetnej drugiej połowie z Villarrealem. Pomogłem drużynie w tamtej pięknej remontadzie, a dzisiaj trener poprosił, żebym wyszedł od pierwszej minuty. Na pierwszym miejscu muszę wnosić chęci i energię. Myślę, że to pokazałem na boisku i naprawdę cieszę się, że wygraliśmy na tym terenie, który jest bardzo trudny.

– Odczucia drużynowe? Wiedzieliśmy, że będzie intensywnie, że oni wchodzą w wiele pojedynków i że mocno naciskają na twojej połowie. Wiedzieliśmy też, że kibice również będą na nas naciskać. Zacisnęliśmy zęby i potrafiliśmy wytrzymać pierwsze 15-20 minut, w trakcie których oni mieli mocny zryw. Po nim przejęliśmy kontrolę nad meczem i znaleźliśmy gola. To zwycięstwo bardzo się nam przyda przed tym, co nadchodzi.

– O co prosił nas trener? Myślę, że kiedy nasi zawodnicy od 1. do 90. minuty grają z pewnością siebie i poświęceniem, to bardzo trudno nas pokonać. Ostatnio w drugiej połowie zwiększyliśmy intensywność i uratowaliśmy najważniejsze, czyli wynik. Dzisiaj zespół od początku świetnie rywalizował i wygrywał pojedynki. To była podstawa do zdobycia tych 3 punktów.

– Czy wierzę, że będę mieć ciągłość gry? Dziękuję za te słowa Guti [który powiedział Daniemu przy zadawaniu swojego pytania w DAZN, że Ceballos zasługuje na ciągłość], to zaszczyt móc z tobą porozmawiać. Prawda jest taka, że jestem do dyspozycji trenera. Trener skorzystał ze mnie w środku tygodnia, gdy potrzebował tego zespół, a dzisiaj dał mi ciągłość i występ od początku z wielką drużyną, jaką jest Athletic. Obecnie mam wielkie chęci na grę i mam dużą energię, więc gdy tylko trener mnie o to poprosi, to wyjdę dać z siebie maksimum.

– Moje odczucia po tym tygodniu? Bardzo się cieszę. Myślę, że to mój najbardziej wyjątkowy tydzień w Realu Madryt. Drużyna też grała na świetnym poziomie, więc było mi łatwiej, ale po długiej kontuzji odnajduję powoli moją najlepszą wersję. Naprawdę cieszę się, że mogę pomagać zespołowi.

– O co prosił mnie dzisiaj trener? Wiedzieliśmy, że oni mocno naciskają na połowie rywala, więc trener chciał, żebym schodził głębiej po piłkę i żebyśmy kreowali przestrzeń za plecami defensywnego pomocnika, którą kontrolował Karim. Myślę, że w pewnych momentach meczów udawało nam się tworzyć tę przewagę. Do tego rozgrywaliśmy akcje poprzez lewą stronę i przerzucaliśmy ciężar na prawą flankę, nad czym pracowaliśmy w tygodniu. Jestem bardzo zadowolony z wyniku i mojego poziomu indywidualnego.

– Czy chcę zostać w Realu Madryt? Co do gry dla Realu Madryt, mówiłem o tym nieskończenie wiele razy: nie ma większego klubu niż ten. Myślę, że to moment na zaciśnięcie zębów. Wiem tyle, że zostają mi cztery miesiące kontraktu, w czasie których będzie kończyć się mój etap w Realu Madryt, ale w tym momencie mam przed sobą wiele meczów, w których mogę pokazać poziom, który powinienem prezentować, by móc grać w tym klubie.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!