Liverpool przegrał z Brighton

Liverpool przegrał w Premier League na wyjeździe z Brightonem. The Reds spadli przez to w tabeli na ósme miejsce (aktualizacja: po zakończeniu sobotnich meczów nawet na dziewiąte). Pierwszy mecz Anglików z Realem Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędzie się 21 lutego na Anfield.

Brighton dużo lepiej weszło w meczu i kontrolowało sytuację, nie pozwalając w pierwszym kwadransie The Reds na jakiekolwiek wyjścia z ich połowy. Po tym czasie goście zaczęli tworzyć jakieś akcje, ale w pierwszej połowie tak naprawdę w żadnym momencie nie kontrolowali piłki przez wyraźnie dłuższy czas. Gospodarze nie strzelili gola tylko przez swoje niedokładności w ostatnich fazach ataków, a Liverpool zagroził tylko raz w 27. minucie, ale najpierw Sánchez, a następnie defensywa zażegnali zagrożenie ze strony Salaha i Gakpo.

Druga połowa nie mogła rozpocząć się gorzej dla Liverpoolu, bo gospodarze wyszli na prowadzenie po błędzie Matipa przed swoim polem karnym. Szybkie rozegranie atakujących doprowadziło do strzału Marcha na pustą bramkę. Goście nie zdążyli nawet pokazać reakcji, a przegrywali już dwoma bramkami, bo March świetnie wbiegł do prostopadłego podania w obronę i strzałem po długim słupku pokonał Alissona.

Po tych trafieniach rytm spotkania opadł, ale Liverpool ciągle miał problemy z kreowaniem akcji. Drużyna obudziła się po czterech zmianach w jednym okienku, ale ostatecznie nie potrafiła zdobyć bramki kontaktowej. Kolejne trafienie dołożył za to Brighton, gdy piłkę głową po wrzucie z autu zgrał March, a w polu karnym dopadł do niej Welbeck, przerzucił futbolówkę nad Gomezem i z najbliższej odległości pokonał Alissona. Warto podkreślić, że Liverpool zakończył mecz z zaledwie dwoma celnymi strzałami.

Brighton FC 3:0 Liverpool FC
1:0 March 47' (asysta: Mitoma)
2:0 March 53' (asysta: Ferguson)
3:0 Welbeck 81' (asysta: March)

Brighton: Sánchez; Gross, Dunk (90', Webster), Colwill, Estupiñán; Caicedo, Mac Allister (83', Sarmiento); March, Mitoma (90', Lamptey) , Lallana (66', Veltman); Ferguson (66', Welbeck)

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Konaté, Matip (69', Gomez), Robertson; Fabinho (69', Keita), Henderson (69', Elliott), Thiago; Oxlade-Chamberlain (69', Doak), Salah i Gakpo

10. Chelsea 18 21:21 25

Stan tabeli po zakończeniu wszystkich sobotnich meczów.