Brentford pokonał Liverpool

Liverpool przegrał 1:3 z Brentfordem w Premier League. Pierwszy mecz w 1/8 finału Ligi Mistrzów między The Reds a Realem Madryt odbędzie się we wtorek 21 lutego na Anfield.

The Reds zdominowali początek spotkania i powinni prowadzić 1:0, ale Núñez zmarnował doskonałą sytuację, trafiając w obrońcę już po minięciu bramkarza. Po kwadransie do głosu doszli goście i ich lepszy okres został nagrodzony bramką z rożnego, która padła po przypadkowym samobójczym trafieniu Konaté. Liverpool próbował odpowiedzieć i wyprowadził na dobrą pozycję Tsimikasa, ale jego strzał w krótki róg obronił Raya.

Końcówka pierwszej połowy była bardzo wyrównana, przy czym Brentford strzeliło dwa nieuznane gole z rożnych przez pozycje spalone atakujących. Tuż po tym drugim trafieniu odebrało jednak piłkę na połowie ekipy Kloppa i doprowadziło do dośrodkowania, które skutecznym strzałem głową wykończył Wissa.

Po przerwie na boisko nie wyszli już Van Dijk, Tsimikas oraz Elliott. Liverpool rzucił się na rywala i do siatki już w 48. minucie trafił Núñez, ale do piłki od Thiago ruszał z pozycji spalonej i bramka została anulowana. Po kolejnych dwóch minutach The Reds mieli już jednak kontakt z rywalami, bo Oxlade-Chamberlain skutecznie wykorzystał głową dośrodkowania Alexandra-Arnolda.

Po tym golu goście długo bili w mur gospodarzy i mieli już większe problemy ze znalezieniem drogi do dobrej sytuacji. Dopiero po 30 minutach od gola dobry strzał głową, ale minimalnie niecelny oddał po rzucie rożnym Konaté. Brentford przez całą drugą połowę nie oddało strzału... aż w 84. minucie Mbuemo po długim zagraniu kolegi odebrał piłkę Konaté i bez problemu pokonał Alissona. Doprowadziło to do piątej porażki The Reds w tym sezonie ligowym. Ekipa Kloppa na ten moment wygrała zaledwie 8 ze swoich 17 spotkań w lidze.

Brentford FC 3:1 Liverpool FC
1:0 Konaté 19' (samobójcza)
2:0 Wissa 42' (asysta: Jensen)
2:1 Oxlade-Chamberlain 50' (asysta: Alexander-Arnold)
3:1 Mbuemo 84'

Brentford: Raya; Roerslev, Zanka, Mee, Pinnock, Henry (90', Sørensen); Nørgaard, Janelt (87', Ghoddos), Jensen (73', Dasilva); Mbeumo (87', Canos) i Wissa (73', Lewis-Potter)

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk (46', Matip), Tsimikas (46', Robertson); Fabinho, Elliott (46', Keita), Thiago; Oxlade-Chamberlain (83', Jones), Salah i Núñez
Niewykorzystani zmiennicy: Kelleher; Bajčetić, Carvalho, Gomez oraz Phillips.

9. Chelsea 16 20:18 25

Stan tabeli po zakończeniu meczu Brentfordu z Liverpoolem.