Blisko, coraz bliżej

W meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń piłkarki Realu Madryt zremisowały na Estadio Alfredo Di Stéfano z Chelsea 1:1. Bramkę na 1:0 dla Królewskich zdobyła w pierwszej połowie Caroline Weir. Po zamianie stron londynki wyrównały z rzutu karnego.

Pierwsze ostrzeżenie w hitowym starciu grupy A wysłała Chelsea, kiedy to piłka po rzucie rożnym, zamieszaniu w polu karnym i strzale Kerr wylądowała na poprzeczce. Odpowiedź Realu Madryt przyszła w 24. minucie, gdy Ann-Katrin Berger próbowała zaskoczyć strzałem z dystansu Olga. Po pół godziny gry kolejną szansę miała Chelsea, jednak Kerr w sytuacji sam na sam z Misą ponownie trafiła w obramowanie bramki – tym razem w słupek. Chwilę później swoich sił spróbowała Sandie Toletti, ale uderzenie Francuzki minimalnie minęło światło bramki The Blues. W 36. minucie szczęście dopisało Las Blancas – zbyt lekkie podanie Berger przejęła Caroline Weir, która strzałem zza pola karnego do praktycznie pustej bramki wyprowadziła Królewskie na prowadzenie.

W drugiej połowie intensywność wyraźnie wzrosła i obie drużyny szukały gola. Gospodynie częściej zapędzały się pod pole karne Chelsea, jednak w ich dośrodkowaniach równie często brakowało precyzji. W 57. minucie strata Esther w środku pola zapoczątkowała szybką kontrę Chelsea i faul w polu karnym Ivany. Misa była bardzo blisko wybronienia „jedenastki” wykonywanej przez Reiten, jednak po sparowaniu piłki na słupek ta odbiła się od jej głowy i wtoczyła się do bramki. Las Blancas starały się zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa i w końcówce bardzo bliska dokonania tej sztuki była Olga, która niestety przegrał pojedynek oko w oko Berger.

Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, co – przed pierwszym gwizdkiem – chyba można było brać w ciemno, jednak z przebiegu meczu można odczuwać mały niedosyt, ponieważ panie były naprawdę blisko dokonania czegoś wielkiego. Tym saym piłkarki Realu Madryt pozostały na trzeciej pozycji w grupie i o awansie do ćwierćinałów Ligi Mistrzyń przesądzi bezpośredni mecz z PSG, który odbędzie się już w piątek 16 grudnia.