Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ marca.com, Relevo

Ile Real Madryt zapłaci za 16-letniego Endricka?

MARCA i Relevo potwierdzają doniesienia o porozumieniu Realu Madryt w sprawie pozyskania Endricka. Hiszpanie precyzują kwoty tej operacji.

Foto: Ile Real Madryt zapłaci za 16-letniego Endricka?
Fot. Getty Images

Klauzula odejścia w umowie 16-latka z Palmeiras to 60 milionów euro i MARCA oraz Relevo zgadzają się, że Królewscy mogą tyle wyłożyć na napastnika, ale po spełnieniu serii zmiennych. Według gazety, kwota podstawowa to 35 milionów euro, a potencjalne bonusy wyniosą dodatkowe 25 milionów euro. Internetowy dziennik wskazuje, że kwota transferu to 40+20, przy czym bonusy dotyczą 1,5 sezonu, jakie Endrick rozegra jeszcze w ojczyźnie, oraz następnie jego osiągnięć w Hiszpanii.

Relevo jako pierwsze poinformowało, że transfer nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony z powodu problemu prawnego, który oba kluby próbują rozwiązać. Mario Cortegana z Marki dodaje, że chodzi o blokadę w systemie FIFA Transfer Matching System, która uniemożliwia zarejestrowanie w nim takiej operacji dotyczącej 16-latka.

Przepisy FIFA nie pozwalają na zagraniczny transfer Brazylijczyka przed ukończeniem 18. roku życia. Trwają rozmowy i prace nad rozwiązaniem tej kwestii, a temat jest dosyć delikatny, bo nieprawidłowe postępowanie może doprowadzić do kar sportowych i finansowych.

MARCA potwierdza, że do podanych kwot dochodzą jak zwykle różne podatki i prowizje dla pośredników. Królewscy wzięli je na siebie, ale Hiszpanie nie precyzują, ile dokładnie mogą one wynieść. Trudno wyliczyć je też z dokładnością, gdy Los Blancos oparli umowę na serii zmiennych. Międzynarodowe media podawały, że w sumie te wypłaty mogą sięgnąć 10-12 milionów euro.

MARCA i Relevo potwierdzają, że w ostatnich tygodniach o piłkarza mniej lub bardziej intensywnie starały się także Barcelona, PSG i Chelsea, ale 16-latek nadał priorytet Realowi Madryt. Jak sam podkreślał w styczniu w rozmowie z gazetą, jego idolami są Cristiano Ronaldo oraz Vinícius Júnior.

Po potwierdzeniu operacji Endrick będzie mógł formalnie dołączyć do Realu Madryt dopiero w lipcu 2024 roku, gdy skończy 18 lat. Zawodnik podpisze wtedy kontrakt do 2030 roku.

Co ważne, w czwartek napastnik otrzymał powołanie do reprezentacji Brazylii U-20 na Mistrzostwa Ameryki Południowej U-20, które odbędą się od 19 stycznia do 12 lutego 2023 roku. Palmeiras może jednak poprosić go o zwolnienie z tego turnieju i trwają debaty w tej sprawie, bo klub planuje rozpoczęcie nowego sezonu w Brazylii z Endrickiem odgrywającym ważną rolę i może zdecydować, że lepiej dla 16-latka będzie odpocząć przed rozgrywkami, które po trwającej przerwie zimowej ruszą wiosną 2023 roku.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!